סופה טרופית המלווה ברוחות במהירות של 150 קמ"ש צפויה להכות באיי יוון בסוף השבוע הקרוב, אך הישראלים המבקרים באזור מעידים שהיוונים אדישים למצב ולא הבחינו בהכנות מיוחדות. יהודית הרפז שנמצאת בכרתים שיתפה היום בראיון ל-103FM: "הגעתי לכרתים לפני שלושה ימים עם המשפחה, שכרנו דירה ותוך כדי טיסה הבנו שאנחנו מגיעים לסופה. השמיים אפורים לגמרי, חשבנו להשתזף בבריכה ולא ציפינו למזג אוויר שכזה. בינתיים אנחנו נהנים רק מהג'קוזי. ננסה להוציא לימונדה מהלימון הזה".

עוד הוסיפה: "לא הבחנו בהיערכות מיוחדת ואנחנו מעריכים שהמבנה שאנחנו נמצאים בו לא יעמוד בסופה שכזו. כן הבחנתי בהמון תיירים שלא יודעים מה לעשות עם עצמם. אם לא יהיו שיבושים נחזור לארץ ביום ראשון".
חזאי ערוץ עשר, טל שמאי, פירט על מצבה של הסופה כעת: "הסופה החלה להיווצר בקטע בין סיציליה ליוון והיא אמורה להתחזק באופן משמעותי במהלך היממה הקרובה ולהגיע ליוון רק ביום ראשון. הפגיעה המדויקת של הסופה עוד לא ברורה, אך היא צפויה כן להכות בעיר כרתים ולנוע צפונה לאיים נוספים"."הבעיה הכי גדולה כעת היא שלא מעדכנים את סוכני הנסיעות ובעלי המלונות בסופה הצפויה. אנשים לא יודעים במה מדובר ואף אחד לא ממהר לבטל טיולים וחופשות ברגע האחרון בגלל דמי הביטול הגבוהים. זו סופה שיכולה לסכן גם את המטוסים. באזור צפויות רוחות במהירות של 150 קמ"ש ולעוצמה של הוריקן דרגה אחת. זו סופה נדירה וחריגה בים התיכון אך סופות דומות מתרחשות באוקיינוס האטלנטי. יש לי תחושה ששבוע הבא היא תתפוס את הכותרות".