בדרך לרגיעה ברצועת עזה: העיתון אל חיאת היוצא בלונדון דיווח הבוקר (חמישי) כי נשיא מצרים עבד אל פתאח א-סיסי, שכנע את יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס להסכים לרגיעה בין ישראל לחמאס, שהמודיעין המצרי פועל כדי להשיגה. על פי גורמים פלסטיניים, בפגישתם בשבת בשארם א-שייח', הסביר א-סיסי לאבו מאזן בפירוט על המאמצים המצריים להשגת הגיעה ברצועה וכן לגבי הפיוס הפנים הפלסטיני והשבת האחדות הלאומית. עוד נאמר כי סיסי תיאר את המצב כמתן הזדמנות לתושבי הרצועה לקבל מרחב נשימה. עבאס הסכים לכך בתנאי שזה יקרה בשני שלבים - הראשון תוך שבועיים עד שלושה והשני לשישה חודשים. 

על פי הגורמים, ישראל הסכימה להעביר 90 מיליון דולר מקטאר לתשלום משכורות פקידי ממשלת חמאס למשך שישה חודשים, כל עוד זה ייעשה באמצעות האו"ם. משלחת המודיעין המצרית בראשות האחראי על הסוגיה הפלסטינית הגנרל אחמד עבדל חאליק העביר את הסכמת ישראל להנהגת חמאס. הגורמים העריכו כי הכספים יגיעו כבר בימים הקרובים. 
עוד אמרו, כי ישראל הסכימה בשלב הראשון של הגיעה להרחיב את ייצוא מהרצועה כך שיכלול ירקות טריים, רהיטים ובגדים. זאת לראשונה אחרי שנים רבות, שכן במסגרת המצור על הרצועה נאסר על העזתים לייצא סחורה כלשהי. 

בסוף השבוע חשף העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המקורב לחמאס, את טיוטת ההבנות שהושגה בתיווך המודיעין המצרי, והיא כוללת המשך "צעדות השיבה" במתכונת החדשה עד סוף השנה, כאשר מצרים תפעל להסיר 70% מהמצור על עזה עד שהצעדות ייפסקו לחלוטין. 
 
בתמורה, בין היתר, המעברים לרצועת עזה ייפתחו באופן קבוע, יינתנו אישורי עבודה ל-5,000 פלסטינים מעזה, מתחת לגיל 40, בשטח ישראל ומרחב הדייג יגדל ל-14 מייל. תשלום משכורות בגובה 80% על ידי הרשות הפלסטינית לפקידי הרצועה, במקום 40% מגובה המשכורות. בנוסף, יופעלו פרויקטים בתשתיות ובאנרגיה שיעניקו 30 אלף מקומות עבודה לאקדמאים מובטלים.