מבקר המדינה מתניהו אנגלמן נבחר בערב יום העצמאות בקונגרס היורוסאי המקוון שהתקיים בפראג לנשיא הבא של היורוסאי - ארגון מבקרי המדינה של מדינות אירופה בו חברות 49 מדינות וכן מבקר האיחוד האירופי.

מבקר המדינה אנגלמן יכהן בשנים 2027-2024 ונבחר בין היתר בשל תפיסת הביקורת המודרנית שבאה לידי הביטוי גם בתחומי הסייבר ומערכות המידע. עם בחירתו יכהן אנגלמן כסגן נשיא הארגון לשנים 2021-2024 לצד מבקר המדינה של צ'כיה אשר מכהן כנשיא הנוכחי של הארגון. בנוסף יכהן גם כחבר בוועד המנהל של הארגון לצד מבקרי המדינה של ספרד, טורקיה, בריטניה, פולין, ליטה, לטביה וצ'כיה.

המועמדות של מבקר המדינה של ישראל לנשיאות היורסאי אושרה בהצבעה חשאית בתמיכת 43 מבקרי מדינה מכל אירופה, מתוך 48 אשר השתתפו בהצבעה (שלושה נמנעו ושניים התנגדו).

היורוסאי נוסד לפי כ-30 שנה ומטרתו לקדם שיתוף פעולה מקצועי בין מוסדות מבקרי המדינה באירופה, לעודד חילופי מידע וידע ולקדם חקר ביקורת המדינה בפן המעשי והתיאורטי. אחת לשלוש שנים מתקיים הקונגרס המרכזי של ארגון היורוסאי, אליו מגיעים מבקרי המדינות החברות בארגון.

עם תחילת כהונת המבקר אנגלמן כנשיא היורוסאי בשנת 2024 יערך הקונגרס המרכזי של ארגון היורוסאי בישראל בהשתתפות מבקרי המדינות מכלל אירופה.

"תקופת הקורונה חזקה את הצורך בלמידה הדדית בין מוסדות ביקורת מדינה וחייבה אותנו לנקוט בגישות חדשניות לעריכת ביקורות בשל המגבלות שהקורונה החילה על כולנו. כנשיא נכנס אפעל בהתאם לערכי הארגון ועל מנת לחזק ולקדם ביצוע ביקורת מדינה עכשווית, רלוונטית, מקצועית, יוזמת, מתקדמת וחדשנית לטובת הציבור", מסר אנגלמן.