נשיא ארצות הברית המיועד דונלד טראמפ צייץ הבוקר (שישי) בחשבון הטוויטר שלו תגובה ראשונה להפגנות הרבות נגדו המתקיימות ברחבי ארצות הברית מאז היוודעו תוצאות הבחירות. "היו לנו בחירות מאוד פתוחות ומוצלחות לנשיאות. עכשיו מוחים מפגינים מקצועיים המוסתים על-ידי התקשורת. מאוד לא הוגן", כתב.
ביומיים האחרונים, מאז התבררו תוצאות הבחירות, עשרות אלפי אמריקאים יצאו לרחובות והפגינו נגד בחירתו של טראמפ. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "הוא לא הנשיא השלי", "מעולם לא התביישתי כל-כך להיות אמריקאי", "לעצור את טראמפ" ועוד. בין היתר, צעקו המפגינים "לא לאמריקה גזענית". ההפגנות העיקריות התרחשו בניו יורק, שיקאגו ולוס אנג'לס. 

מפגינים נגד טראמפ בלוס אנג'לס. צילום: רויטרסמפגינים נגד טראמפ בלוס אנג'לס. צילום: רויטרס
מפגינים בלוס אנג'לס. צילום: רויטרסמפגינים בלוס אנג'לס. צילום: רויטרס
מפגינים בניו יורק, "לא הנשיא שלי". צילום: גטי אימג'סמפגינים בניו יורק, "לא הנשיא שלי". צילום: גטי אימג'סהמפגינים בחלק מהמקומות חסמו כבישים ושרפו מיצג בדמותו של טראמפ. עוד הניפו דגל ארצות הברית קרוע. 30 מפגינים נעצרו בניו יורק על ידי שוטרים בעקבות הפרות סדר, כך לפי דיווח ב-RT. כמו כן, דווח ברשת CNN כי רוב המפגינים בלוס אנג'לס היו צעירים ממוצא לטיני. שוטרים רבים נקראו למקום ועל גופם ציוד לפיזור הפגנות כמו מים וגז מדמיע. מפגינים פרובוקטיבים הוזהרו על ידי השוטרים והתבקשו לחזור לרכביהם.