פסטיבל יפוג'אז 2022-Hotel California - מחווה ללהקת הנשרים

פסטיבל יפוג'אז 2022-Hotel California - מחווה ללהקת הנשרים קרדיט: Guillegiagante
Hotel California - מחווה ללהקת 'הנשרים'
פסנתרן הג'אז ההולנדי Mike del Ferro בעל מגע הקסם והאלתור הוירטואוזי, שהיה נגנו הקבוע של ענק המפוחית ''Toots“ Thielemans, לוקח את Hotel California  ושירי להקת ה Eagles למחוזות הסמבה והבוסה נובה, הג'אז ומוזיקת עולם במופע ייחודי וחד פעמי.

הנשרים (The Eagles) היא להקת רוק אמריקאית שזכתה להצלחה רבה בשנות ה 70.
אלבומיה, "Their Greatest Hits (1971–1975)" ו  "Hotel California" -דורגו בסוף המאה העשרים כשניים מעשרים האלבומים הנמכרים ביותר בארצות הברית. כמו כן, האלבום "Hotel California"(עם השיר הנושא את אותו השם) דורג על ידי מגזין הרולינג סטון במקום ה-37 ברשימת 500 האלבומים הגדולים בכל הזמנים.
הלהקה נוסדה בשנת 1971 על ידי  דון הנלי, גלן פריי, רנדי מייזנר וברני לידון. במהלך שנותיה התפרקה הלהקה והתאחדה פעמיים והיא פועלת ומופיעה עד היום. קטע אינסטרומנטלי שנכלל באלבומם, "Journey of the Sorcerer", התפרסם כמנגינת הנושא של תסכית הרדיו "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" שהוביל לסדרת הספרים באותו שם.

הפסנתרן והמלחין ההולנדי מייק דל פרו נולד באמסטרדם וגדל בבית מוזיקלי (אביו היה זמר אופרה שהופיע, בין היתר, עם מריה קאלאס וליאונרד ברנשטיין). מייק הוא בעל תואר שני מה-  Amsterdam Conservatory ולמד קומפוזיציה ועיבוד עם הטרומבוניסט והמעבד האגדי בוב ברוקמאייר בבית הספר הגבוה למוסיקה בקולון, גרמניה. מייק הוא זוכה המקומות הראשונים בתחרויות היוקרתיות  ,Rotterdam Jazz Piano Competition, Europe Jazz Contest in Brussels, Karlovy Vary Jazz contest . מייק המה הפסנתרן הקבוע של נגן המפוחית המיתולוגי טוטס טילמנס, הופיע והקליט עם ברנפורד מרסליס, ג'ק דה ג'ונט, רנדי ברק ועוד. הוציא לאור 20 אלבומים והקליט עשרות אלבומים בסגנונות מגוונים, מדיקסילנד ועד סלסה. מייק הופיע עד כה ב 117 מדינות תוך חיפוש ויצירת חיבורים ושיתופי פעולה מוסיקליים עם תרבויות שונות ובניית גשרים מוזיקליים ואנושיים. מייק דל פרו חתום על חוזה עם Challenge Records להפקת 10 אלבומים המשקפים את החיבורים הבין תרבותיים שיצר ומשקפים את  השפעתם על נגינתו, יצירתו וצלילו הייחודי.

Mike del Ferro (הולנד) עיבודים, ניהול מוסיקלי, פסנתר
Francesca Sortino (איטליה) שירה
Kalevi Louhivuori (פינלנד) חצוצרה
אסף חכימי בס
איתן איצקוביץ' תופים
צילומים: guillegiagante, Olli Sulin, Diego Lombard, יואל לוי, יוסי צבקר

הופעות קרובות

עיר
תאריך
מיקום
תל אביב-יפו
שבת 15.10.2022 13:30
בית ציוני אמריקה תל אביב - אולם מאירהוף רח' דניאל פריש 1