לפני שמונה שבועות, כשרמי הדר התמנה לעוזרו של ארז אדלשטיין באימון מכבי ת"א, הוא לא האמין שיעמוד על הקווים בהיכל מנורה מבטחים כמאמן הבכיר של הקבוצה.הערב זה יקרה. מכבי ת"א תארח את גלאטסראיי (21.00) כש-22 אלף זוגות עיניים יופנו אל רמי הדר בבכורה שלו כשהם מייחלים לניצחון ראשון העונה במסגרת האירופאית לאחר שני הפסדים לארמאני מילאנו וריאל מדריד.הדר (49), מגיע למשרת האימון הרמה ביותר בכדורסל הישראלי לאחר שנתיים בהן אימן את מכבי חיפה, שנתיים בהן הצליחו הירוקים מהכרמל להגיע עד שלב רבע גמר הפלייאוף, אך מכאן לאמן את מכבי ת"א, מי היה מאמין.רמי הדר, בנו של כדורסלן העבר דני הדר, שעשה את הקריירה שלו כשחקן בהפועל חולון שם שיחק 6 עונות מ-13 העונות בהן כיכב בליגת העל. אבא הדר קלע בקריירה שלו 2525 נקודות והוא מדורג במקום ה-98 מבין קלעי כל הזמנים. לאחר פרישתו ממשחק עסק באימון, אך לא שיער שבנו שלא נהנה מקריירת משחק עליה אפשר לספר לחבר'ה, יעשה חייל כמאמן.את קריירת האימון שלו בליגת העל התחיל רמי הדר לפני 23 שנים בהפועל חולון. הדר, החליף את אילן קובלסקי, חמישה מחזורים לסיום העונה. הקבוצה השתרכה אז בתחתית והדר, שאימן בקבוצה הנוער של המועדון החולוני (היה בין היתר מאמנם בנוער של יואב ספר ואבי אבן) קיבל כעוזר את שחקן הקבוצה מייק קרטר. השניים אימנו את הקבוצה 5 מחזורים, רשמו שני ניצחונות ושלושה הפסדים, אחד מהם תבוסה 105:77 למכבי ת"א לצד ניצחון ביתי על הפועל ירושלים.אילן קובלסקי זוכר היטב את הרגע בו שמע שרמי הדר קיבל את אימון הקבוצה הבוגרת של חולון לאחר פיטוריו. "הכרתי את רמי כאחד שהיה בצוות. עשה סטטיסטיקות והסתובב על הקווים. נתי כהן היה העוזר הראשון ולאחר שפוטרתי נתי קיבל הצעה לאמן את הקבוצה. לאחר משחק אחד אמר שזה לא בשבילו ועזב. פנו לרמי. ביקשתי מרמי לא לקבל את התפקיד, אבל רמי לא נענה לבקשה. מאז לא דיברתי איתו כמה שנים. הוא הפסיק לאמן ולאחר הפסקה די ארוכה שמעתי שהוא חזר לאמן בליגה הלאומיתאסי שלם שהביא להפועל חולון את הדר ששימש אז כעוזרו של חנוך מינץ בהפועל גבעתיים מספר: "רמי הדר הגיע לחולון והוכיח את עצמו בקבוצות הצעירות. לאחר פיטוריו של קובלסקי היו"ר עמי מנור החליט להמר עליו. ידענו על התכונות שלו. מדובר במאמן פרפקציוניסט. יסודי. היתה לו היררכיה, כל שחקן ידע מה רוצים ממנו. היתה באימונים משמעת ברזל, לא ויתר על דברים בסיסיים. רמי נתן כבוד לשחקנים. דיבר יפה, אף פעם לא גידף. כבר אז צפיתי שיגיע לגדולות".
הערב זה יקרה. מכבי ת"א תארח את גלאטסראיי (21.00) כש-22 אלף זוגות עיניים יופנו אל רמי הדר בבכורה שלו כשהם מייחלים לניצחון ראשון העונה במסגרת האירופאית לאחר שני הפסדים לארמאני מילאנו וריאל מדריד.
הדר (49), מגיע למשרת האימון הרמה ביותר בכדורסל הישראלי לאחר שנתיים בהן אימן את מכבי חיפה, שנתיים בהן הצליחו הירוקים מהכרמל להגיע עד שלב רבע גמר הפלייאוף, אך מכאן לאמן את מכבי ת"א, מי היה מאמין.רמי הדר, בנו של כדורסלן העבר דני הדר, שעשה את הקריירה שלו כשחקן בהפועל חולון שם שיחק 6 עונות מ-13 העונות בהן כיכב בליגת העל. אבא הדר קלע בקריירה שלו 2525 נקודות והוא מדורג במקום ה-98 מבין קלעי כל הזמנים. לאחר פרישתו ממשחק עסק באימון, אך לא שיער שבנו שלא נהנה מקריירת משחק עליה אפשר לספר לחבר'ה, יעשה חייל כמאמן.
את קריירת האימון שלו בליגת העל התחיל רמי הדר לפני 23 שנים בהפועל חולון. הדר, החליף את אילן קובלסקי, חמישה מחזורים לסיום העונה. הקבוצה השתרכה אז בתחתית והדר, שאימן בקבוצה הנוער של המועדון החולוני (היה בין היתר מאמנם בנוער של יואב ספר ואבי אבן) קיבל כעוזר את שחקן הקבוצה מייק קרטר. השניים אימנו את הקבוצה 5 מחזורים, רשמו שני ניצחונות ושלושה הפסדים, אחד מהם תבוסה 105:77 למכבי ת"א לצד ניצחון ביתי על הפועל ירושלים.אילן קובלסקי זוכר היטב את הרגע בו שמע שרמי הדר קיבל את אימון הקבוצה הבוגרת של חולון לאחר פיטוריו. "הכרתי את רמי כאחד שהיה בצוות. עשה סטטיסטיקות והסתובב על הקווים. נתי כהן היה העוזר הראשון ולאחר שפוטרתי נתי קיבל הצעה לאמן את הקבוצה. לאחר משחק אחד אמר שזה לא בשבילו ועזב. פנו לרמי. ביקשתי מרמי לא לקבל את התפקיד, אבל רמי לא נענה לבקשה. מאז לא דיברתי איתו כמה שנים. הוא הפסיק לאמן ולאחר הפסקה די ארוכה שמעתי שהוא חזר לאמן בליגה הלאומיתאסי שלם שהביא להפועל חולון את הדר ששימש אז כעוזרו של חנוך מינץ בהפועל גבעתיים מספר: "רמי הדר הגיע לחולון והוכיח את עצמו בקבוצות הצעירות. לאחר פיטוריו של קובלסקי היו"ר עמי מנור החליט להמר עליו. ידענו על התכונות שלו. מדובר במאמן פרפקציוניסט. יסודי. היתה לו היררכיה, כל שחקן ידע מה רוצים ממנו. היתה באימונים משמעת ברזל, לא ויתר על דברים בסיסיים. רמי נתן כבוד לשחקנים. דיבר יפה, אף פעם לא גידף. כבר אז צפיתי שיגיע לגדולות".

ירד כדי לגדול
הדר לא המשיך בחולון. בעונה שלאחר מכן הגיע לקבוצה נחום מנבר והקבוצה חשבה אז בגדול ולקבוצה הגיעו מאמנים בעלי שם כמו אריק שיבק ובהמשך רלף קליין. הוא ירד לליגות הנמוכות. אימן בבית"ר בנימינה, מכבי אשדוד, מכבי באר-יעקב, ומכבי הוד השרון שהפכה לקבוצת בת של מכבי חיפה.בעונת 2012/13 הגיע למכבי חיפה כעוזר המאמן של בראד גרינברג. הקבוצה זכתה באליפות, גרינברג עבר לאמן בהפועל ירושלים ודני פרנקו הפך למאמן הקבוצה. הדר לא נשאר, עבר לאמן את הפועל עפולה ולאחר עזיבת פרנקו לטובת הפועל ירושלים, הוא נקרא לדגל ובמשך שנתיים אימון את הקבוצה מרוממה."רמי מאמן קשוח, אבל שחקנים יודעים להעריך אותו. יצאה לו תדמית של מאמן קשוח, אבל מדובר באיש קורקטי. אין אצלו איפה ואיפה. הוא מתנהג עם כולם באותה צורה. שיחקתי תחתיו כשהיה עוזר של בראד והייתי מנהל קבוצה כשהוא היה מאמן ראשי. הוא היה אמור לשחקנים, אתם אל תחשבו. אני אחשוב במקומכם. רמי הוא מנהיג ושחקנים הולכים אחריו", אומר עידו קוז'יקרו. "מדובר במבחן לא פשוט ולא קל. אם יהיה נאמן לדרך שלו הוא יצליח. בחיפה שחקנים אהבו אותו והיו מוכנים להתאבד בשבילו. השאלה האם זה יעבוד גם במכבי. עכשיו השחקנים צריכים לסתום את הפה והתחיל לעבוד", הוסיף הסנטר הוותיק.גם קובי בלול שהיה שחקן של הדר זוכר מאמן קשוח. "הוא היה שונה ממאמנים אחרים. למרות שהיה צעיר, היתה לו חזות קשוחה. שחקנים נתנו לו כבוד. לא יודע אם פחדו ממנו. בגדול הוא עשה את העבודה. עובדה נשארנו בליגה". עם המחמאות האלו, אולי ראשי מכבי תל אביב בחרו נכון?