כוחות צה"ל הפרוסים בצפון הארץ וביהודה ושומרון נערכו לקראת סופת השלגים שהגיעה היום (רביעי) לישראל. הכוחות השלימו היערכות לוגיסטית והנדסית לקראת הסופה, במטרה לשמור על רציפות תפקודית של היחידות ובמקביל להיערך לסיוע לאזרחים.

ברחבי הגזרות נפרסו מערכי חילוץ, ביניהם כ-70 כלים הנדסיים, הותקנו עשרות שרשראות שלג שיאפשרו לרכבים לנוע בשלג, פוזרו עשרות טון מלח, עשרות אלפי ליטרים של סולר ושל מים, עשרות אלפי שקיות חימום ומאות רדיאטורים וגופי חימום. כמו כן, האוגדות עיבו את כלל מערכי המזון בעבור הלוחמים בכל נקודות הקצה.

מחסני צה''ל בהיערכות לסופה (צילום: דובר צה''ל)מחסני צה''ל בהיערכות לסופה (צילום: דובר צה''ל)

כלי ההנדסה נמצאים בכוננות תמידית במטרה לספק פתרונות הנדסיים לשלג הנערם, לרבות חסימת צירים קריטיים כדוגמת זה המוביל לבית החולים 'זיו'. אוגדת איו"ש מיפתה את המחנות והמוצבים המרוחקים וציידה אותם כהכנה למקרי נתק. כמו כן, האוגדה מיפתה את היישובים ביהודה ושומרון אשר עלולים להגיע למצב של נתק ונערכה למענה לאזרחים במידת הצורך. 

מחוזות פיקוד העורף נמצאים גם הם בכוננות לסיוע באירועי קיצון לרשויות ולבסיסים השונים: עשרות אנשי מילואים נמצאים בכוננות והוקצו כלי רכב, משאיות חילוץ וכלים הנדסיים במטרה לעמוד במשימה.

פינוי שלגים על ידי כוחות צה''ל (צילום: דובר צה''ל)פינוי שלגים על ידי כוחות צה''ל (צילום: דובר צה''ל)