רופא שיניים מקריית מוצקין אשר עבד באחד הקיבוצים באזור חיפה ופוטר לאחר שדרש זכויות של שכיר שמגיעות לו על פי חוק, יקבל כחלק מהסכם הפשרה בינו ובין הקיבוץ, פיצויי פיטורין בסך של 60 אלף שקלים. על פי כתב התביעה ד"ר א' עבד במשך עשור כרופא שיניים של אחד מהקיבוצים באיזור חיפה במעמד של עובד שכיר. בשנת 2005, בעקבות הפרטת הקיבוץ, נמסר לו כי הוא יועסק כעצמאי ויקבל את שכרו כנגד החשבוניות אותן ינפיק.

לפי התביעה, צורת העבודה החדשה של הרופא פגעה משמעותית בעבודתו ובתנאי העסקתו מאחר ואיבד את ההפרשות של המעסיק לקרן השתלמות ופנסיה.

בעקבות זאת, ד"ר א' ביקש לחזור למתכונת העסקתו בתור שכיר, אך הקיבוץ מצידו סירב לכך והביא לפיטוריו."תכלית הקיבוץ הייתה להמשיך וליהנות משירותיו המקצועיים של הרופא, תוך שלילת זכויותיו הכספיות כעובד", כתבה בכתב התביעה עורכת הדין, יעל פורת-קוצר, פרקליטתו של הרופא, מהנהלת מח' דיני עבודה בפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים ושות', שהוסיפה: "למרות שרופא השיניים נרשם כעצמאי ברשויות המס ושכרו שולם כנגד חשבוניות מס, בין הצדדים התקיימו יחסי עובד מעביד גם בתקופה הזאת ולא התנתקו לרגע".

הצדדים כאמור הגיעו לבסוף להסכם פשרה הכולל פיצויי פיטורין לד"ר א' בסך של 60 אלף שקלים.
עו"ד יעל פורת-קוצר