אחרי כמעט שנה של בדיקות בגרסאות בטא: בבלוג הרשמי של וואטסאפ, אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית, נכתב כי החל מהעדכון הבא למכשירי האייפון והאנדרואיד, תתווסף אפשרות לשיתוף מיקום פיזי ומעקב אחרי איש קשר בזמן אמת. הדבר יהיה אפשרי בשיחה פרטית או בקבוצה. אפשרות שיתוף המקום תתבסס על רכיב ה־GPS בטלפון החכם ויוצג על מפה. העדכון יאפשר גם הפעלת אפליקציית ניווט שתוביל למקום שבו המשתמש השני נמצא, אם אתם מעוניינים להיפגש.
 

בפרסום נכתב: "מדובר בפיצ'ר חדש שמאפשר לך לשתף את המיקום שבו אתה נמצא עם בני משפחה או חברים. אם אתה נפגש עם אנשים או נמצא בדרכך למקום מסוים, כך תוכל לתת לאנשים שאתה אוהב את האפשרות לדעת איפה אתה נמצא. מיקום לייב הוא דרך פשוטה לאפשר להם גישה למידע הזה. אתה יכול לבחור עם מי לשתף את המיקום שלך ולאיזה פרק זמן, וכמו כן באפשרותך לבחור להפסיק את השיתוף של המיקום או לאפשר לאישור להפסיק אחרי פרק זמן מסוים. הפיצ'ר יהפוך זמין בשבועות הקרובים, ואנחנו מקווים שתאהב את זה".

וואטסאפ. צילום מסך
 

כדי להפעיל את האפשרות, תצטרכו לעדכן את אפליקציית וואטסאפ כשהעדכון יגיע וללחוץ על האייקון של צירוף קובץ בזמן שאתם בשיחה עם האדם או הקבוצה שאיתם תרצו לשתף את המיקום שלכם. תחת האפשרות "מיקום" תוכלו לבחור במיקום לייב. עד היום אפשר היה לשלוח רק מיקום אחד, וכעת יתאפשר מעקב בזמן אמת.

אם יותר מאדם אחד משתף את המיקום שלו בקבוצה, כל המיקומים יהיו גלויים על המפה. הדיווחים הראשונים על העדכון הצפוי נפוצו ברשתות בינואר האחרון, לאחר שמשתמש בשם WABetaInfo, שידוע במהימנות הסיפורים שלו על וואטסאפ טען זאת בציוץ שפרסם.