בסקר הגמר של "מעריב אונליין" התבקשתם להצביע עבור השורד האחרון שלכם, והגעתם לתוצאה חד משמעית, הזוכה הגדולה של "הישרדות איי פלוואן" היא: הדוברת המיתולוגית של מירי רגב, מעיין אדם, עם 58 אחוז  אחוזים מהקולות. מיד אחריה עומד מנגיסטו מסגנאו עם 34 אחוזים מהקולות. סוגרת את הסקר, השורדת ענבר פיניאבסקי עם 8 אחוזי תמיכה בלבד.
 


בעיני, מי שראויה לנצח בגמר מתוך השלושה, היא מעיין. אמנם לא פעם היא עוררה אנטגוניזם, ונחשבה למרשעת גדולה שחושבת רק על עצמה, ותעשה הכול על מנת להתקדם במשחק, כמו למכור משימות, או למכור ליריבים פוטנציאליים סיפורי בדים ולעשות הצגות בשביל להפיל אותם בפח.

מצד שני, היא מעולם לא הסתתרה מאחורי צדקנות, התיפייפות או התחסדות. היא מעולם לא שיקרה שכוונותיה טהורות או תמימות והודתה שהיא עושה מהלכים לא פופולריים כי אין לה ברירה, ובמשחק כמו במשחק, צריך להיות אסטרטג ולהערים על היריב על מנת להפיל אותו.

הישרדות. צילום מסך

בעצם, התגלו בפנינו שתי מעייניות. אחת שלא רואה ממטר, ואחת שיודעת להביע רגש, תמיכה, הבנה ונאמנות, בעיקר לבני הברית שלה. היא דמות מורכבת, דעתנית, מעניינת, מחוספסת וממש לא נטולת רגשות, שלא לדבר על היכולת הפיזית שלה והעמידה האיתנה שלה במשימות שלא פעם היא ניצחה בהן.מנגיסטו היה חרוץ ובנה לשבט אוהל, הוא גילה כשרון ויצירתיות בענייני נגרות שהקלו מעט את החיים על חברי השבט, וגם דאג שיהיה להם חם בלילה ותבער אש באח הזרדים, כשכל פעם מישהו אחר מופקד לשמור עליה. עצם העובדה שמנגיסטו שרד במשך חודש שלם ב"אי המתים", מפנה לו מקום של כבוד על בימת המנצחים.

חינו נפגם בעיניי, כאשר לקראת הסוף, הוא מכר לנתי קשקוש שאם וכאשר הוא ינצח במשימת החסינות, הוא יעביר לו את שרשרת החסינות ויציל אותו מהדחה. נתי התמים האמין והופתע לגלות שייתכן והוא רומה, כי מנגיסטו לא התאמץ במיוחד לקבל את השרשרת ונפל מהקורה במשימת החסינות, מהר ומוקדם מדי. ולמה שמנגיסטו יתאמץ מדי במשימה, כאשר מקומו מובטח ולא נשקפת לו סכנת הדחה?

הישרדות. צילום מסך


למרות הכול, הסיכון שלקח על עצמו מנגיסטו כאשר גילה לנתי על פסלון חסינות שנמצא באי ואף נתן לו רמזים היכן הוא נמצא, ראוי להערכה, למרות שהג'סטה הזאת לא נעשתה מעודף טוב לב.

מנגיסטו היה בטוח שנתי לא ימצא את הפסלון, אז מה אכפת לו להיות נדיב מצד אחד, כשהוא כמעט בטוח שהנדיבות הזאת שווה כקליפת השום? מה עוד שמנגיסטו חשב אסטרטגית וכנראה היה בטוח שנדיבותו תשתלם לו, כי נתי, ממושב המושבעים, יזכור לו חסד נעורים ויצביע בשבילו להיות השורד האחרון.

לא אהבתי את נימת הלגלוג של מנגיסטו כאשר הדיח את נתי ואמר למצלמה שהוא "האימא של גארפילד", או במילה אחת: פחדן, כאשר רק לפני יום, הוא חיבק את נתי בחום וכביכול עודד אותו אחרי שלא ניצח במשימת החסינות. בשביל אנשים מסוימים, צביעות היא שם המשחק.

הישרדות. צילום מסךמלבד הרבה צעקות היסטריות בזמן משימות, הייתה הרבה צביעות גם במשחק של ענבר, בעיקר כאשר ניסתה להצטייר כמישהי שפועלת על פי צו ליבה, ולפתע, ביום בהיר אחד, עשתה תפנית של 180 מעלות ובמקום לתמוך בבת בריתה מיכל, היא החליטה לעשות ברית עם מעיין שהייתה שנואת נפשה. את המהלך המוזר הזה היא תרצה בשברי משפטים לא ברורים ואני לא בטוחה שהוא לא יעמוד לה לרועץ כאשר רגע ההכרעה יגיע, והמושבעים והקהל יבחרו את המנצח של העונה.