לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד נור אזברגה בת ה-31 מלקיה בנגב, בגין שוד בנסיבות מחמירות, חטיפה, החזקת סכין שלא כדין, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט, עבירות שביצעה כלפי המתלוננת שהנה "קוראת בקפה" בת 57. בכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן מפרקליטות מחוז דרום, עולה כי בין המתלוננת לנאשמת היכרות שטחית על רקע פעילותה של המתלוננת כ"קוראת בקפה" וככל הנראה הנאשמת הייתה חסרת שביעות רצון מתפקוד המתלוננת בהקשר זה.

בשבעה בספטמבר שעבר יצרה הנאשמת קשר עם המתלוננת והציגה בפניה מצג שווא, לפיו היא בחורה שגרה בישוב חורה בנגב, ומבקשת לפגוש את המתלוננת לצורך "קריאה בקפה", דבר שידעה שאינו אמת.

השתיים קבעו להיפגש בצומת תל שבע. הנאשמת הגיעה לנקודת המפגש ברכבה ועצרה בתחנת אוטובוס שבכניסה לישוב, על הכביש הראשי בכיוון עומר.
על פי האישום, הנאשמת החזיקה סכין ברשותה ולצידה ברכב ישבה נוסעת נוספת. כמו כן, הנאשמת הרכיבה משקפיי שמש וסידרה את מטפחת ראשה באופן שיקשה על זיהויה על ידי המתלוננת. המתלוננת שלא זיהתה את הנאשמת הסכימה להיכנס לרכב והתיישבה במושב האחורי.המתלוננת הסבירה לנאשמת כי לצורך הליך ה"קריאה בקפה" היא זקוקה לקפה וכי לא ניתן לעשות זאת בתחנת האוטובוס, והציעה לנאשמת לנסוע לחורשה הסמוכה לתל שבע, תוך שהיא מקפידה להבהיר לה לא להתרחק מהאזור, מאחר והיא ממתינה לבני משפחתה.


בית המשפט המחוזי בבית שבע. צילום: סרג' אטאל, פלאש 90

למרות דבריה של "הקוראת בקפה", הנאשמת נעלה את דלתות הרכב, והחלה לנסוע לכיוון עומר. במהלך הנסיעה המתלוננת צעקה והפצירה בנאשמת לעצור את הרכב, ניסתה לפתוח את דלת הרכב והכתה בחלון הרכב, אך הנאשמת התעלמה מכך.

בהגיען לעומר, הנאשמת עצרה את הרכב סמוך לבנק הפועלים, כיבתה את מנוע הרכב, הורידה את המטפחת מראשה ואת משקפי השמש מעיניה, הסתובבה אל המתלוננת ודרשה לקבל ממנה כסף.

המתלוננת טענה כי אין לה כסף, ואז החלה הנאשמת להכות את המתלוננת בפניה באמצעות ידיה ומשכה את תיקה שבו כסף מזומן בסך 900 שקלים, תעודת זהות ודרכון, שני טלפונים ניידים, ומסמכים שונים.

מיד לאחר מכן, הנאשמת שלפה סכין ובעודה מחזיקה בו בידה האחת, הושיטה את ידה השנייה אל עבר חזה של המתלוננת, ונטלה כסף מזומן בסך של 600 שקלים שהיה מוחבא בחזייתה.

בהמשך, הנאשמת והנוסעת האחרת יצאו מהרכב ומשכו את המתלוננת אל מחוץ לרכב, גרמו לנפילתה על המדרכה ונסעו מהמקום. הקוראת בקפה סבלה לדבריה מכאבים בצוואר, בגב, בחזה וברגליים.

עם הגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרה של הנאשמת עד תום הליכים נגדה. בנוסף ביקשה הפרקליטות מביהמ"ש להורות על חילוט רכבה של הנאשמת באמצעותו ביצעה את העבירות המיוחסות לה.