מאות ליוו למנוחות את סמל אלחי טהרלב שנרצח בפיגוע הדריסה הבוקר (חמישי) בצומת עפרה. אביו, הרב אוהד טהרלב, ספד לבנו: "אלחיוש, היית בן יקר צמא לאלוהים ולכל דבר שיש בו חיים - לניגונים, לשירים, לצייר, על כל דבר בחומר וברוח. היתה לך נשמה של אמן. אלחיוש שלי היית ילד נדיב לב כשהיית קטן תפסת סוכריות בבית כנסת וחילקת לאלה שלא תפסו".

האב הוסיף: "כל כך אהבנו את הדמיון שלך. כשהיית קטן הרכבת לעצמך כנפיים, רצית לקפוץ מהחלון ואמרת שאתה עומד לעוף לשמיים. עכשיו אתה עף לנו לשמיים. היית מלאך ונלקחת כמלאך. תשמור עלינו למטה, אני כל כך אוהב אותך". הוא סיפר: "בברית שלך לא הסכמת להיעקד, וכבר אז ידעתי שתיעקד".

אמו אביטל, אמרה: "לפני 21 שנה פחות חודש קיבלנו פיקדון, קסם של ילד עם נשמה ענקית. עכשיו מוקדם מדי אנחנו מחזירים את הפיקדון אני מודה לקב"ה על הזכות להיות אמא שלך. החיוך הרחב שלך, הנוכחות שלך שגרמה לעולם להיות יותר מאור ושמח. אני רוצה להודות לך על כל המתנות שהענקת לנו בהיותך. מקווה שנמשיך לשמר את היותך."ההצטרפות למסע הכומתה שלו היתה חוויה מרגשת"
 


סמל אלחי טהרלב שירת כלוחם בגדוד 13 של גולני. לפני כשלושה חודשים, אביו הצטרף אליו לסיום מסע הכומתה. "זו היתה חוויה מאוד מרגשת עבורי", סיפר אביו של החייל. הרב טהרלב הוא דמות מוכרת ומוערכת בציונות הדתית, אשר מכהן כראש מדרשת אור תורה ברוריה בירושלים, שמשלבת לימודי תורה לבנות עם הכנה לשירות משמעותי בצה"ל. 
 

האם, אביטל, היא פסיכולוגית המשמשת כסגנית מנהלת השירות הפסיכולוגי במשרד החינוך. "היו לי שבעה ילדים ועכשיו יש לי שישה", סיפר בעצב האב. תושבת היישוב סיפרה כי "זו משפחה מדהימה. ההורים הם אנשי חינוך עם הרבה נתינה". היא ציינה כי "האב הוא איש רב פעלים שעושה פעולות חסד, ומעביר ביישוב שיעורי תורה בשבתות". לדבריה, אחרי שנודע לו על האסון הנוראי, הוא ביקש מאיתנו שנשלים לשלוח עוד חבילה אחת למשפחה נזקקת עוד לפני חג הפסח.

תושבת היישוב הוסיפה כי "המשפחה מושרשת בגוש עציון, והיא מוותיקי היישוב טלמון. כולם הכירו ואהבו את אלחי". היא סיכמה: "אני לא יכולה לשכוח את החיוך שהיה לו בכל פעם שהוא דיבר, חיוך שעשה טוב על הנשמה. ילד נהדר שכולו טוב לב".

כזכור, בפיגוע הדריסה הבוקר בצומת עפרה נפצע גם צעיר באורח קל. האירוע התרחש בטרמפיאדה בה יש אזרחים וחיילים רבים, הנהג הפוגע נוטרל ונעצר. צוותי רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים בזירת האירוע ופינו את הפצוע, צעיר כבן 20 שנפגע בגפיו, לקבלת טיפול בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. כוחות הצלה וביטחון רבים הגיעו לזירה.