עשרות חיילים בצה"ל שיקרו כי לקו בהרעלה שזוהתה בסוף השבוע שעבר, בבסיס חיל השריון בשיזפון שבנגב. בעקבות זאת נפתחה בצה"ל חקירה שבמהלכה הועמדו חיילים לדין משמעתי. כשנתגלו הסימנים הראשונים להרעלה, חיל הרפואה עמד חסר אונים מול התופעה, ואף הועלה חשש ש"מדובר בטרור ביולוגי של גורם עוין". על רקע זאת הוחלט להשבית בפועל את הבסיס, רופאים הוטסו והגיעו לשיזפון כדי לבצע בדיקות ואבחון מקיף, שכתוצאה ממנו הודיע דובר צה"ל כי כ-200 חיילים לקו בהרעלה והועברו לבידוד או אשפוז. החשד לגבי אפשרות זו הועלה כבר לפני ימים אחדים בדיווח של יוחאי עופר במקור ראשון, ועתה התקבל האישור הרשמי של דובר צה"ל על העמדתם לדין בעקבות בדיקה בעניין.  

מהחיילים נלקחו בדיקות דם שנשלחו למעבדה של בית החולים בתל השומר. החשש מפני טרור ביולוגי נשלל מיד בתחילה. החיילים ששיקרו ניצלו את הפאניקה כדי לדווח דיווח שקרי ולהשתמט מהאימונים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת הטיפול בנגעי העור בשיזפון, התברר כי מספר חיילים דיווחו דיווח שווא. התנהגות זו לא עולה מהמצופה מחיילי צה"ל, ועל כן יטופלו משמעתית על ידי המפקדים. כלל החיילים הלוקים במחלת העור (אמפטיגו) טופלו וההכשרות חזרו למסלולם". 

כזכור, עשרות חיילים בבסיס שיזפון שבדרום הארץ התלוננו על גירויים לא מוסברים בעור והם הועברו לבית חולים תל השומר לצורך בדיקות. בסך הכל נבדקו כ-200 חיילים. 65 חיילים שוחררו לביתם. בנוסף, יתר החיילים שדיווחו על הנגע קיבלו במנוחה בבסיס עד קבלת התשובות מהמעבדה.