לאחר שיו"ר הפרלמנט הירדני, עאטף א-טרוואנה, שיבח בפרלמנט בעמאן את המחבלים מאום אל פחם, שביצעו את הפיגוע בירושלים, תקף אותו בחריפות היום (שני) יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, כשאמר: "עדיף פשוט שתשתוק". הוא הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שאישיות כל כך בכירה, במדינה שיש לנו עמה הסכם שלום, תעודד רצח של אזרחי ישראל".

"אתמול, התרחש אירוע פרלמנטרי חמור, אפילו חמור מאוד", קבע אדלשטיין, שהסביר כי "בעוד שכולנו עדיין כואבים את הפיגוע שהתרחש ביום שישי בהר הבית, בו נרצחו שני שוטרים צעירים, עמד יושב-ראש הפרלמנט הירדני עאטף א-טרוואנה, מעל דוכן הפרלמנט, ואמר: 'השהידים משקים את האדמה הטהורה'. לא יעלה על הדעת שאישיות כה בכירה, במדינה שיש לנו איתה הסכם שלום, תעודד רצח של אזרחינו".

פינוי הפצועים לאחר הפיגוע בהר הבית. צילום: דוברות המשטרהבשלב זה פנה אדלשטיין ליו"ר הפרלמנט הירדני: "מר א-טראוונה, הדבר הבסיסי שנדרש ממך, כאיש ציבור וכבן-אדם, היה לגנות בחריפות את הפשע הנתעב הזה. אתה היית אמור להיות מהראשונים שיגידו שאסור בתכלית האיסור לפעול באלימות בשום מקום, ובטח לא לחלל מקומות קדושים. אם לא גינית – היה עדיף שפשוט שתשתוק. אמירות מהסוג שנשמעו אתמול מפיך מרחיקות את המטרה הזו מאוד, ואין אלא להצטער על כך". 

מלבד זאת, ח"כ אדלשטיין ציין כי הוא פוגש ראשי פרלמנטים בכל העולם, ותמיד אומר שהמטרה שלו היא ליצור מסגרות לשיתוף פעולה אזורי, יחד עם המקבילים אליו במדינות ערב.