דמיינו לעצמכם יום קייצי לוהט, צהרי היום, השמש קופחת ממרום ואתם זקוקים לדבר מה שיצנן אתכם. אולי שחיה מהירה בירקון? לא, הוא מזוהם, ויגרום לכם להפוך למוטנטים בעלי שלושה ראשים. קפיצה למזרקה המקומית? רק אם אתם רוצים לחטוף איידס ממחטים, ברכות דגים עירוניות? כמות הזבל שזורקים לשם תגרום לכם לקבל פרופיל של מי שנולדו בצ'רנוביל. הים? מזוהם מערסים, אבל זה כבר סיפור ליום אחר.

 המסקנה היא אחת, הכל מזוהם ואין לאן לברוח, אך לא רק לנו, חישבו על כל בעלי החיים האומללים שהמים עבורם הם בית, או אלו שעבורם מקורות מים אלו מהווים מקור שתייה ואוכל. בדיוק בשל הזיהום ההולך וגובר ובעולמנו, החליטו שלושה סטודנטים מן האוניברסיטה הלאומית לאומנויות בטאיוואן, להכין תערוכה אמנותית גאונית למדי עם מסר חינוכי. הסטודנטים, הכינו את המיצג הקרוי "עבודות קרח מ-100% מי שפכים טהורים" כפרויקט הגמר שלהם, ובמהלכו יצרו במו ידיהם לא פחות ממאה "קרטיבים", שעשויים ממים מזוהמים שנלקחו מרחבי טאיוואן.מוצר יפה עם אמת מכוערת.פייסבוק
 על פי taiwannews, הסטודנטים עבדו קשה מאוד, ואת 100 הקרטיבים הכינו מדגימות מים שנלקחו מ-100 מקורות מים מזוהמים ברחבי המדינה האסיאתית, ולאחר מכן ציפו את הקרטיבים בשרף פוליאסטר. על פי הסטודנטים שהכינו את הפרויקט, הם ניסו לעורר מודעות בנושא זיהום מים באמצעות כרזות, אך ללא הצלחה. על כן הם החליטו לנסות גישה שונה, על ידי שימוש במוצר שכולם אוהבים, והצגתו בצורה דוחה, שתגרום להלם בקרב  הקהל. זה, לדעתם יצור אפקט רב יותר.