משלחת הסיוע הצה"לית שנשלחה בעקבות רעידת האדמה במקסיקו נחתה ביום חמישי לפנות בוקר. בשלב זה עיקר המאמץ הוא הצלת חיים וחילוץ לכודים. מרגע הנחיתה החלו עבודות צוותי חילוץ בשטח ובכלל זאת צוותי מהנדסי המבנים ובמקביל עסקה המשלחת בהקמת המחנה. מחנה המשלחת הוקם במרכז ספורט של הקהילה היהודית, מבוצעות בו הערכות מצב שוטפות מול הפיקוד בארץ. בשעות אלו נמשכת עבודת הצוותים  בשטח בעיקר בחילוץ מבניינים שקרסו וסיוע הנדסי בהתאם לצורך שהועלה על ידי נציגי הרשויות האזרחיות במקסיקו.


 משלחת הסיוע הישראלית במקסיקו. צילום: דובר צה"ל

מפקד המשלחת, אל"מ דודי מזרחי אמר היום כי: "אנחנו כרגע נמצאים באחד האתרים בעיר ניו מקסיקו אחד האתרים שניזוקו כבד יותר אתר עם עשרות לכודים אנחנו מעריכים שבנקודת הזמן הזו שהם לא בין החיים זה אתר קשה לטיפול ואיכשהו נשאבנו אליו ואנחנו בעצם הריבון בו עכשיו". הוא הוסיף כי משלחת צה"ל זוכה ליחס אוהד מצד האוכלוסייה המקומית. "זה התחיל בשדה התעופה. היינו המשלחת הראשונה וקיבלו אותנו מאוד יפה. פה ברחוב כל חייל שלנו שעובר- כולם עומדים ומוחאים כפיים. זה מאוד מחמיא לדעת שאנחנו יכולים לגרוף יחס כזה".


כזכור, רעידת האדמה הקשה שהיכתה בבירת המדינה מקסיקו סיטי ביום שלישי הרגה לפחות 295 בני אדם. לדברי גורמים ממשלתיים, למעלה משלושה מיליון אזרחים במידנה מנותקים כעת מחשמל. ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו באסון.
משלחת הסיוע הישראלית במקסיקו. צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שבת) שיחת טלפון עם שגריר ישראל במקסיקו יוני פלד, ועם מפקד משלחת החילוץ של ישראל, אל״מ דודי מזרחי. השניים עדכנו את נתניהו בפעולות החילוץ של המשלחת הישראלית שמבצעת פעולות מרכזיות במאמצי החילוץ. 

משלחת הסיוע הישראלית במקסיקו. צילום: דובר צה"ל 

נתניהו אמר להם: ״שנה טובה לכם. מה שאתם עושים זו מצווה. אתם מאירים את אורה של ישראל בעולם, באור גדול. זה חשוב הומניטרית, וגם כדי שיראו את ישראל האמיתית. אתם מביאים הרבה גאווה למדינת ישראל. שאו ברכה, חזרו הביתה בשלום!! שנה טובה וחתימה טובה.״

משלחת הסיוע הישראלית במקסיקו. צילום: דובר צה"ל

משלחת הסיוע הישראלית במקסיקו. צילום: דובר צה"ל