מספר ההרוגים כתוצאה משריפות הענק שפרצו בצפון קליפורניה שבארצות הברית עלה הלילה (שישי) ל-31, ולפי ההערכות מומחים אסון הטבע לא עומד להסתיים בקרוב, כך לפי דובר שירות הכבאות של ארה"ב. "אנחנו אפילו לא קרובים למצב שבו נסיר את מצב החירום שהוכרז", אמר מארק גילרדוצ'י, יו"ר לשכת החירום של קליפורניה. מאות אנשים עדיין נעדרים.

עד כה אלפי מבנים ניזקו כתוצאה מאסון הטבע, ביניהם בתים, חנויות ועסקים אחרים. נכון לשעות הבוקר (שעון ישראל) הכבאים עדיין נאבקים ב-21 מוקדי בערה במחוזות שונות בצפון קליפורניה, שהעלו באש עד כה יותר מ-190 אלף דונם, והרסו 3,500 מבנים, ואילצו יותר מ-20 אלף תושבים להתפנות מביתם.

הניסיונות לכבות את השריפות נמשכים. צילום: רויטרסלמעשה, השריפות הגדולות עדיין בוערות בשטח ומזג האוויר לא מסייע לאלפי הכבאים להיאבק בהן ובאילו שצצות מדי יום ביומו. "אנחנו רחוקים מלסיים עם הקטסטרופה הזו", טען קאל פימלוט, יו"ר שירות הכבאות "קאל פייר".

הרשויות בקליפורניה מודאגות מהאזהרות לפיהן הרוחות הולכות להתחזק באופן משמעותי ביותר במהלך השבוע הקרוב, מה שעלול להגדיל את הטרגדיה בצפון המדינה.

ועם זאת, יש כאלה שמצאו סיבה לאופטימיות. "החדשות הטובות הן שכוחות רבים מגיעים לאזור מכל רחבי המדינה", אמר בארי בירמן, ראש יחידת כיבוי האש של מחוז נאפה. לדבריו, "הסיוע הזה עוזר לנו להתגבר על חלק מהשריפות באזורים מסוימים".

כזכור, כתוצאה מהאירועים שהחלו בשלישי האחרון בלילה לא פחות מ-1,500 בתים, עסקים ומבנים אחרים עלו באש ביממה הראשונה, ב-14 שריפות שפרצו בשמונה מחוזות שונים ברחבי צפון קליפורניה.