הנער בן 15 שלקה בקדחת הבהרות נפטר היום (שני) בבית החולים הלל יפה. מדוברות בית החולים נמסר כי סיבת המוות היא כשל רב מערכתי. מצבו של אביו, שלקה גם הוא במחלה והוא שוחרר את מול מבית החולים במצב טוב. 

לפני מספר ימים הגיעו האב ובנו יחד, עם אם, המשפחה לבית החולים ואובחנו כלוקים בקדחת הבהרות. האם חלתה באופן קל, אולם האב והבן אושפזו ביחידה לטיפול נמרץ כללי. הילד הגיע לבית החולים לאחר שהתמוטט בביתו וכשהוא בהכרה מעורפלת. בחדר מיון, לאור כל התסמינים, הוא הועבר מידית לטיפול נמרץ כללי כשהוא במצב קריטי.

קדחת הבהרות הינה מחלה הנגרמת על ידי חיידק הריקציה המועבר לבני אדם באמצעות קרציות שהיו על כלבים נגועים, כשהחיה עצמה אינה חולה. לאור מצבו של הילד, כל המשפחה נבדקה גם היא. האב שכבר גילה סימני המחלה אף הוא, ואשר סובל ממחלה כרונית נפרדת אושפז גם הוא ביחידה לטיפול נמרץ כללי. האם, חלתה במחלה באופן קל בלבד והבריאה. הודעה נמסרה למשרד הבריאות וללשכת הבריאות האזורית. 

לדברי ד"ר מיכל שטיין, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות של המרכז הרפואי הלל יפה, קדחת הבהרות, נגרמת ע"י חיידק הריקציה. "החיידק מועבר לבני אדם על ידי קרציות מכלבים נגועים. הכלב הוא נשא של החיידק ואינו חולה", הסבירה, "ברב המקרים הקרציות נצמדות לאדם בזמן שהייה בטבע או בגינות נוי, ובמיעוט המקרים יש סיפור ברור של מגע עם כלבים, אין הדבקה מאדם לאדם".

הרופאה הוסיפה כי "התסמינים העיקריים למחלה, מופיעים 14 עד 21 יום לאחר מגע עם הקרציה, וכוללים חום גבוה, כאב ראש עז, חולשה כללית, וכאבים בכל הגוף". היא ציינה כי "בהמשך, שלושה עד חמישה ימים מהופעת סימנים אלו, מופיעה במרבית החולים התפרחת האופיינית המכונה בהרות. מדובר בכתמים קטנים, אדומים ובהירים, היכולים להופיע בכל מקום על פני הגוף". לטענתה, אופייני שהתפרחת מתחילה בקרסולים ושורשי כפות הידיים ומתפשטת הן למרכז הגוף והן לקצוות כולל כפות ידיים ורגליים. "לעיתים התפרחת משנה את אופייה, הופכת לדימומית, ולא נעלמת כאשר מותחים את העור", אמרה.