הסערה בחיפה סביב מינויו של רג'א זעאתרה לסגן ראש העירייה נמשכת, אחרי שאתמול נפגעה עינת קליש רותם עם זעאתרה וביקשה ממנו להתנצל על דבריו. יו"ר חד"ש בחיפה הודיע כי יחשוב על הדברים ויכנס מחר מסיבת עיתונאים כדי להודיע על צעדיו. בוקר (שלישי) שוחחו ענת דוידוב וינון מגל בתוכניתם ב-103FM עם דוד מגן, פעיל מפלגת העבודה בחיפה, שהתייחס לבפרשה וקרא לאבי גבאי להתנער מקליש אם לא תבטל את המינוי.ינון: דוד, מה ההתפתחויות עם זעאתרה? הוא הולך מחר לעשות מסיבת עיתונאים?
דוד: הוא כנראה יעשה מסיבת עיתונאים שתהיה כולה שקר.ינון: לא מתאים לו.
ענת: איך אתה יודע מה הוא הולך להגיד?


דוד: כי אני רואה לאן זה הולך. האיש כבר שיקר פעם אחת לדרעי. זה היה אמור להיחתך חד וחלק ואז הבנאדם אמר לדרעי מה לי ול-BDS? אני בסך הכל קומוניסט שוחר שלום. יש רק בעיה אחת. אחי, אתה מתראיין לטלוויזיה, זה כתוב לך בטייטל וכל הריאיון שלך הוא על ארגון ה-BDS שאתה בעצמך הקמת.ענת: אולי כתבו שם כתובית סופר מטעה?
דוד: אני בספק.ענת: מה אתה יודע על ראש העיר? הגברת קליש רותם ביקשה ממנו עכשיו להתנצל, נכון?
דוד: היא ביקשה להתנצל ולהכחיש את הדברים אבל האיש אמר בריאיון שאם זה לגנות את חיזבאללה או לקבל את המשכורת אני מעדיף לוותר על המשכורת. "לעולם לא אגנה את חיזבאללה".ינון: ככה אמר בשידור?
דוד: בשידור, אני אישית מעריך את זה. הבן אדם הוא חיזבאללה אול-דה-ווי וזה בסדר, לך עם האמת שלך אבל שחרר אותנו מהנוכחות המעיקה שלך.ינון: אוקיי, אתה איש מפלגת העבודה, מפלגת העבודה בקואליציה. לאן זה הולך?
דוד: אני מעריך שזה הולך ל-0 מנדטים וזה מצער אותי מאוד.

ענת: רק התחלנו, היא ראש העיר.
דוד: מה שקורה זה שהחיבוק שנתן אבי גבאי ומפלגת העבודה לעינת קליש הוא חיבוק חזק מאוד, ואגב זה היה נהדר כל עוד זה עבד עד לפני חודש שהיה ניצחון. הוא העלה סטטוס 'את מלכה' והיא זכתה באמת בתוצאות פנומנליות.ינון: זה המנהיג שלך.
דוד: נכון, ואני מאוד רוצה לראות אותו כראש ממשלה ולכן אני לא קורא לו להתפטר. אבל אני כן קורא לו להודיע חד וחלק שהוא מתנער מעינת קליש עד שהיא מבטלת את ההסכם עם זעאתרה או לחילופים מגיעים להסדר פשרה אחר. מפלגת העבודה כבר התנערה במהלך הבחירות המקומיות האחרונות ממועמדת אחרת, יפעת קריב בהוד השרון.ינון: הבאת יציאה עכשיו.
דוד: נשלח מכתב ע"י ערן חרמוני המזכ"ל, חתום ע"י אבי גבאי כי היא אמרה בתעמולת הבחירות מישהו שמאל כגנאי.ינון: היא דיברה בגנאי על השמאל ואז מפלגת העבודה התנערה, אבל תומכי מפלגת העבודה בקואליציה לא מתנערים ממנו.
דוד: למען ה', האיש ממרק את הקבר של עז אדין אל קסאם, אין יותר גרוע מזה, אין יותר משפיל מזה.ינון: יש הוכחות לזה?
דוד: ודאי, יש לי הזמנה שלו שהוא מזמין את הציבור הרחב למירוק קבר עז א-דין אל קסאם.ינון: תהיה קואליציה עם זעאתרה לדעתך בסוף?
דוד: זה תלוי בשני הפחדנים הגדולים, בנט וליברמן, כי בסוף הם מחזיקים את הקואליציה הזאת.ינון: הנה עוד כותרת שאני נותן לך: אני יודע בוודאות שנפתלי בנט נתן הנחיה לבית היהודי בחיפה שבכל מקרה לא יושבים איתו בקואליציה
דוד: אז מי שנותר עכשיו זה רק ליברמן. למעשה אם הוא עכשיו נכנס לתוך החזית הזאת יחד עם הבית היהודי....ינון: ליברמן גם בקואליציה עם זעאתרה?
דוד: בטח, בוודאי.ענת: יש מישהו לא בקואליציה?
ינון: הליכוד.


דוד: שלחתי מכתב לאנשי מפלגת העבודה לכל הסיעה - המחנ"צ, כולל כל 24 הח"כים, ואמרתי להם: חברה אתם מפיצים בעצמכם פייק ניוז מביך. אתם אומרים בידיעות אחרונות מספרים שהם לא נכונים. הערבים בחיפה הם לא 20 אחוז מהעיר, אולי ברמלה. הם בסך הכל 11.3 אחוז.ינון: למה זה מעלה ומוריד?
דוד: הטיעון שלהם אומר שאנחנו חייבים לעשות ייצוג ערבי. אמרתי להם שזו גזענות של ציפיות נמוכות.ינון: סבבה, אין שום בעיה בייצוג ערבי, הכל בסדר, למה האיש הזה? אתם הייתם נותנים למישהו שהוא שילוב של ברוך מרזל ואורן חזן לייצג את היהודים?
ענת: אני לא.
ינון: ברור שלא.


דוד: היית נותן למישהו שממרק את קבר ברוך גולדשטיין לייצג אותך? לא.