מאפיינים אנטי-ציוניים ואמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה. שירות הביטחון הכללי מפרסם הערב (ראשון) סרטונים ותמונות שנתפסו אצל עצורי חקירת הטרור היהודי החשודים ברציחתה של עאישה ראבי לפני שלושה חודשים.

בהודעת השב"כ נאמר כי "במסגרת חקירת הפיגוע, נתפסו ממצאים אשר מלמדים על מאפייניהם האנטי-ציוניים והקיצוניים וכן על מסוכנותם של החשודים אשר באו לידי ביטוי בפעולות ואמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה. כך למשל, בחומרים אשר אותרו במהלך חקירת החשודים בשב"כ, נמצא ברשותם סרטון המתעד שריפה של דגל ישראל ע"י חלק מהעצורים בפרשייה. בנוסף, נתפס בחדרו של אחד העצורים דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים" לצד איור של צלב קרס.

בן גביר: "הספין היה רק שאלה של זמן"בתגובה להודעת שב"כ, תקף עו"ד איתמר בן גביר, המייצד חלק מהחשודים את שירות הביטחון הכללי: "היינו כבר במספר דיונים בבית המשפט ומעולם החוקרים לא ייחסו לנחקרים את החזקת הדגל עם הסמל המתועב, היה לי ברור היום, אחרי שבית המשפט רמז לשב"כ שלמעשה אין חומר בתיק כי זה רק שאלה של זמן עד לספין של דוברי שב"כ ואכן ספין זה לא איחר לבוא".
 
לדברי עו"ד בן גביר, הוא מתכוון לפנות כבר הערב בהתראה  לאנשי שירות הביטחון הכללי לפני תביעה על הוצאת לשון הרע שהפיצו כנגד החשודים: "כשהשב"כ בלחץ כל הדרכים כשרות ולכן נשמע בימים הקרובות ספינים נגד החשודים שהם אנטי ציונים וכדומה, בפועל מדובר בילדים טובים שאוהבים את מדינת ישראל". 
 
באשר לדגל, מוסר עורך דין כי הוא אינו מכיר את הפרטים אך לדבריו לא יתפלא אם מדובר בעבודה של שירות הביטחון הכללי או מי מטעמו: "אני זוכר היטב כיצד שתלו את סוכן השב"כ רביב שהניף שלטי אס אס והכתים ציבור שלם. איני יודע האם זה המקרה, אבל מוכרח להודות שהעיתוי של הוצאת ההודעה, והלחץ שהשב"כ נמצא בו, עשויים להוביל אותם לטעות שוב וכפי שטעו בפרשת אבישי רביב, הם יעשו זאת גם כעת".

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: מרק ישראל סלםעו"ד איתמר בן גביר. צילום: מרק ישראל סלם
 
היום הותר לפרסום, כי בסוף החודש שעבר שב"כ והמשטרה עצרו מספר חשודים במעורבות בפיגוע זריקת אבנים ממנו נהרגה עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, במהלך נסיעה ברכבה ביום שישי בלילה בסמוך לישוב רחלים בחודש אוקטובר האחרון, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. החשודים הם קטינים הלומדים בישיבת "פרי הארץ" ברחלים, הסמוכה למקום האירוע, והם חשודים בעבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

ביום שבת, בבוקר שלמחרת ביצוע הפיגוע, יצאה קבוצת פעילים בנסיעה ברכב מיצהר לישיבה ברחלים, זאת לטובת תדרוך נערים הלומדים בישיבה כיצד להיערך ולהתמודד עם חקירות השב״כ. ל"מעריב אונליין" נודע, כי בין הנוסעים בשבת כדי לתדרך - היה מאיר אטינגר, מי שנחשב לאחד ממנהיגי נוער הגבעות וליעד מרכזי של החטיבה היהודית בשב"כ. הקבוצה למעשה חיללה שבת, שכן היא נסעה להעביר את התדרוך. על יתר כל פרטי החקירה וזהות החשודים הוטל צו איסור פרסום. בעלה יעקוב ראבי סיפר כי היא "תיכננה לחתן את בתה, ודרש צדק". לדבריו, כבר מהיום הראשון סיפר כי הרכב נפגע בעת שנהג בו, מאבנים של מתנחלים.

במהלך היום האריך בית המשפט את מעצרם של החשודים עד ליום חמישי. 

עאישה ראבי. צילום: פייסבוקעאישה ראבי. צילום: פייסבוק


בנוסף, בשב"כ התייחסו לטענות נגד חקירת העצורים. 1. הטענה שנשמעה כאילו החשודים "נחטפו" הינה מופרכת. החשודים נעצרו מכוח צווי מעצר שהוצאו כדין לפני המעצר על ידי שופט ומיד לאחר מעצרם נמסרה הודעה על כך לבני משפחותיהם.

2. מכוח החוק, נמנעה מהחשודים פגישה עם עורך דין למשך ששת ימי החקירה הראשונים, שכן הם נחשדים בפעולת טרור חמורה. צעד זה, ננקט מעת לעת כלפי חשודים ערבים ויהודים כאחד. באי כוחם של החשודים הגישו שני עררים לבית המשפט המחוזי נגד מניעת הפגישה ולאחר שבית המשפט נחשף לחשד החמור ולראיות שנאספו, בית המשפט דחה את הערר הראשון ואת הערר השני דחה נוכח הסכמת הסנגורים להאריך את המניעה לפרק זמן מוסכם נוסף.

3. הנחקרים מוחזקים לפי נהלי שב"ס, בהפרדה מלאה מעצורים בגירים במתקן המעצר, כאשר גורמי החקירה פועלים על פי הנחיות גורמי הרפואה והטיפול בשב"ס.

4. הנחקרים נבדקו ולא העלו כל תלונות מול גורמי הרפואה של שב"ס ולא מול בתי המשפט במסגרת דיוני הארכת המעצר ועררים שהתקיימו.

5. הקפדה על מתן ציוד תפילה:
• במהלך במהלך שהותם סופקו לנחקרים על ידי שב"ס כלל צרכי הדת, לרבות ציוד תפילה ובגדים, ולרבות האפשרות לקיים פולחן דתי, כולל במהלך השבת.
• הנחקרים מקבלים אוכל כשר, לא עלו כל תלונות מצידם לגבי איכות או כמות האוכל.

6. במהלך הדיונים שהתקיימו עד כה בעניין הנחקרים בבימ"ש השלום ובימ"ש המחוזי לא העלו הנחקרים טענות כלשהן אודות מצבם הרפואי או הנפשי או כל טענה בנוגע ליחס אליהם מצד גורמי החקירה.

7. יודגש כי במהלך הדיונים שאלו השופטים את הנחקרים לגבי מצבם במהלך הדיונים וכאמור לא עלו טענות בנושאים אלה מצידם.

שירות הביטחון הכללי לא ירתע ממסע הכפשות והדה לגיטימציה המתנהל ע"י גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו ע"פ חוק.