שלושה בני הקהילה הלהט"בית יצאו ביום שבת בערב ממועדון בתל אביב והותקפו על ידי צעירים ערבים. המשטרה עצרה חשודים בתקיפה החמורה. אוהד אטייה, חבר מועצה בקבוצת "גאווה בליכוד", ואיתי פנקס־ארד, מחזיק תיק הקהילה הגאה בעיריית תל אביב, התארחו בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103FM והתייחסו לאלימות הגואה נגד בני הקהילה הגאה.

אוהד אטייה: "ביום שישי שלושה חברים די מוכרים בקהילה הותקפו וכמעט מתו לאחר מסיבה סמוך למועדון "האומן 17", אך האירוע נעלם מעיניה של התקשורת. לאחד שברו את הלסת ולאחר את האף. לא מדובר בתקיפה פיזית ראשונה על להט"בים. הכתבה היחידה שראינו בתקשורת הייתה ב-ynet וגם היא ללא התייחסות גורפת. צוין שמדובר בצעירים מיפו, המונח המכובד ביותר לעובדה שהם היו ערבים. לפני פחות משנה נער ערבי נמצא מת באילת לאחר שאביו ואמו איימו שיהרגו אותו. יש עוד אינספור נערים ונערות טרנסים ערבים, שהם הקבוצה המוחלשת ביותר אצל להט"בים, שסופגים התעללות מטורפת שקשה לדבר עליה בשידור ומתעלמים מהם כי הם לא שייכים לנרטיב שרוצים להציג לציבור הרחב. כשרב זורק הערה שמצטיירת כהומופובית, כל הקהילה קמה עליו, כשמתרחשת תקיפה פיזית -  יש שתיקה מוחלטת".

איתי פנקס כתב פוסט וציין שאלימות הומופובית קשה בתל אביב מוכיחה את הטענה שבלי שוויון זכויות תימשך ההסתה שמובילים אנשי ציבור ורבנים שאנחנו משלמים את משכורתם. במקרה הזה אין קשר לרבנים או לממשלה ואישי ציבור. איך הם קשורים?
איתי פנקס ארד: "אני לא מייחס למעשה ספציפי של רב ספציפי. ראינו עלייה במקרי התקיפות בשנה האחרונה. התגובה שלי מאתמול הייתה עקב חוסר מידע על האירוע. אני לא מייצג את כל הקהילה אבל פועל למענה ואני לא חושב שצריך לתת לערבים הנחות בנושא".

יכול להיות שאנחנו עושים הנחות לציבור הערבי והיחס אליו? אנחנו מרבים לבקר את הציבור שאנחנו חיים בו.
איתי פנקס ארד: "גם במועצת העיר יש לנו נציגים ערבים ותהינו מה נעשה בנידון, לא רק בנוגע להומופוביה בפרט אלא גם בצד הפוזיטיבי וגם לגבי איך אפשר לעזור ללהט"בים ערבים מיפו דרך חינוך והסברה".

אתה יכול להתנצל על כך שהאשמת רבנים ולקרוא לפעול למען הסובלנות בכל המגזרים.
איתי פנקס ארד: "כל מה שאמרתי בתגובה שלי הוא נכון. אני בעצמי בא ממשפחה שרובה דתית. אני ממשיך להאשים את הרבנים שמתבטאים נגד הלהט"בים. הם מטנפים חופשי ומקבלים מאיתנו משכורת".

אוהד, מעבר לטענה שלך לצביעות, מה אתה מציע לעשות?
אוהד אטייה: "להתייחס לנוער להט"בי ולגורמים שמשפיעים על התרבות היהודית והערבית. רק עכשיו נציגים של מועצת העיר בתל אביב מודעים לבעיה הזאת. זו אלימות שמתרחשת כבר עשר שנים. אני זועם על התגובה של מספר ארגונים שישר תקפו את הדתיים ובמקביל אני מאוד מקווה שיהיה שינוי. כשרב אומר שהומואים זו תועבה זו לא הסתה, זו דעה מגעילה. הוא לא קרא לתקוף אותי".

איתי פנקס ארד: "אנחנו פחות שומעים ופחות יודעים, אולי בגלל פער השפה, על אירועים שכאלה. בואו נודה בזה. ממשלות מפחדות להיכנס ליישובים הערבים עם המשטרה".