על רקע שיגור שני הטילים אמש לגוש דן, נראה כי הארגונים ברצועת עזה מנסים למתוח שוב את החבל מול ישראל. לפרשן חדשות 13 לענייני ערבים, צביקה יחזקאלי, התייחס היום (שישי) בתוכניתו של ניסים משעל ב-103FM להסלמה במצב וציין כי חמאס מנצל את העובדה שישראל ניצבת חודש לפני בחירות על מנת לשבור את המחסום הפסיכולוגי של ירי טילים לעבר תל אביב.
"חמאס רואה את הזירה הישראלית ושיש בחירות", אמר יחזקאלי, "אם אני הייתי במפקדה של חמאס הייתי עושה את אותו דבר. אתה שובר את המחסום הפסיכולוגי של לירות על תל אביב מבלי להיכנס למבצע. לא צריך יותר מטיל אחד בשביל לשבור את המחסום הפסיכולוגי. זהו, זה קרה". 

יחזקאלי פקפק בהכחשות של ארגון הטרור השולט ברצועה לגבי ידיעתו המוקדמת בנוגע לשיגור. "חמאס לא ידע? לא שם לב? ארגונים סוררים? לא מאמין לזה. הוא רצה לנצל את חוסר הרצון של ישראל לא להגיע למבצע והנה הוא עשה את זה", אמר.

 
עוד הוסיף: "מי שקובע מה ישראל תעשה ואם היא תכנס למלחמה זה חמאס. שוב עוד דרדור בהרתעה. לא אופתע אם הטילים יגיעו יותר רחוק בפעם הבאה כחלק מטקטיקת הרחקת הנעץ על המפה. יכולים להגיע גם לנתב"ג וגם לשרון. יש להם את היכולת. אם לחמאס תהיה היכולת הוא ימשיך. תראה איזה דבר מוזר באמת, שנתת לילד את הבמבה (כסף) שלו, והוא נהיה יותר פראי. מה שאנחנו לא מבינים בישראל שעד שחמאס יגיד שלא שווה לו מבצע, הוא ימשיך למתוח את החבל".
 
סנוואר וחבורתו מוחאים לעצמם כפיים
"זה משרת את האינטרס שלהם לטווח ארוך. עוד שבועיים תראה את החגיגות שיראו הנה הגענו לתל אביב. והנה נשבר המחסום הפסיכולוגי".