בשב"ס נערכים לקראת מחר בבוקר לשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל, עליה מאיימים בכירי החמאס. "אם ואכן שביתה כזאת תפרוץ, להערכתנו היא תפרוץ באופן הדרגתי כאשר כל פעם קבוצה אחרת של אסירים ביטחוניים תיכנס למעגל השביתה ותחליף קבוצה אחרת, שקדמה לה", אומרים גורמים בשב"ס ומציינים שהם ערוכים במישור המודיעיני והמבצעי. 
עוד הוסיף הגורם: "נדע להכיל כל התארגנות של האסירים הביטחוניים, כל פעילות שלהם, וכפי שציינו בעבר, יש לנו גם צוותים רפואיים שייתנו מענה במקרה הצורך. נפעיל את הסנקציות המוכרות, לרבות ענישה מיידית של מובילי המחאה והאסירים המשתתפים בה, נתגבר כוחות במידת הצורך כדי למנוע הסלמה ובעצם נגיב לכל תרחיש במלוא החומרה והנחישות כדי להבהיר כי הריבונות בבתי הסוהר, גם הביטחוניים, נתונה בידי שב"ס ולא בידי שום גורם אחר".
כזכור, ועד האסירים והמשוחררים הפלסטינים הודיע מוקדם יותר היום כי החל ממחר תחל קבוצה ראשונה של אסירים ביטחוניים בשביתת רעב, שתימשך כשבוע ימים. על פי ההודעה, אם בתום השבוע לא ייענו דרישותיהם, ביניהם הקלת תנאי הכליאה והסרת המיסוך הסלולרי מבתי הכלא בהם הוא הותקן, יפסיקו האסירים גם לשתות מים. 

כלא קציעות. צילום: יהודה לחיאני


המשבר פרץ, כזכור, לאחר התקנת המיסוך הסלולרי בחלק מבתי הסוהר בשב"ס, המשבש את הקליטה הסלולרית בין כותלי הכלא ונועד למנוע מהאסירים הביטחוניים להשתמש בטלפונים ניידים. 

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס באירוע שבתרבות של עיריית כפר סבא לשביתה הצפוה ואמר: "השביתה תהיה מדורגת, מחר אמורים להתחיל אותה ראשי ארגון החמאס ולאחר כמה ימים עשרות מחבלים נוספים, כמו אלה שהובילו את הפיגוע במלון פארק. שבוע לאחר מכן יצטרפו עוד מאות אסירים".