אירוויזיון 2019 - מעלים הילוך: ארבעת מנחי התחרות האירופית, ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב, נפגשו אמש באולם ה"אקספו" בו יתקיים האירוע. המנחים הגיעו בפעם הראשונה למקום וקיימו בו חזרה עם הבמאי והעורך הראשי של האריוויזיון, יובל כהן, שהיה אחראי לאדפטציה הישראלית של "The voice", ערך במשך 3 עונות את "רוקדים עם כוכבים", וה"קדם אירוויזיון".

רפאלי, עזר, טל ואיוב, קיבלו סיור מיוחד במתחם ה"אקספו" שכרגע נמצא בשלבי בנייה, ולכן אי אפשר להיכנס אליו בלי קסדות. ביתן 2 של גני התערוכה, בו תתקיים התחרות, צפוי להיות מוכן עד תחילת שבוע הבא, אז יעברו העבודות לבניית ביתן 1, בו יתקיים ה"גרין רום".

עם סיום הבנייה של הבמה והאולם, החזרות לקראת התחרות יעלו הילוך ויתקיימו על הבמה "הגדולה בעולם", כפי שכונתה במשך "הכוכב הבא לאירוויזיון" - שמהווה את קדם האירוויזיון בישראל. כמו כן, השיק תאגיד השידור הישראלי, "כאן 11" סרטון הדמיה מיוחד של האולם, לקראת התחרות עצמה.


הדמיית אולם האירוויזיון. באדיבות תאגיד השידור הישראלי "כאן 11"


כזכור, ביום שני האחרון, התקיימה מסיבת עיתונאים בה הוצגה חלק מהתוכנית האמנותית אשר תעמוד במרכז שלושת המופעים המושקעים של אירועי האירוויזיון. יובל כהן, במאי ועורך ראשי של האירוויזיון: "אחרי עשרים שנה אנחנו נרגשים לארח את תחרות המוזיקה הגדולה בעולם בה יקחו חלק 41 שירים ממדינות שונות בעולם. בבניית הליין אפ של המופעים הושקעה מחשבה רבה במטרה "לדבר" אל 200 מיליון צופים ובאותה נשימה להביא להם את ישראל למסך".

אירוע חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 14 במאי, הגמר השני יתקיים ב- 16 במאי ואירוע הגמר ב- 18 במאי, בהנחיית ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב. לראשונה, שידור הגמר בישראל יחל בשעה 21:40 עם משדר מיוחד שתפתח ירדנה ארזי, 40 שנה אחרי שהנחתה את האירוויזיון הראשון שהתקיים ירושלים ב 31 במרץ 1979. טייכר וזרחוביץ' יפרשנו בקולם את שלושת משדרי האירוויזיון בזווית קומית.

מנחי האירוויזיון: לוסי איוב, ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר. צלם : יובל כהן מנחי האירוויזיון: לוסי איוב, ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר. צלם : יובל כהן

התוכנית האמנותית: עבור צילומי הגלויות נציגי המדינות השונות נעתרו לבקשה של מפיקי האירוויזיון להעז ולרקוד בכל הארץ. הפרויקט של עידן ריייכל יבצע את השיר "בואי" Come To Me עם 24 משתתפים. הצצה לאמני וידיאו שלנו כדוגמת "קותי מן" שעיצב מחדש את פסקול האירוויזיון. הוונדרוומן שלנו גל גדות, תראה את תל אביב וישראל כמו שלא נראתה מעולם. להקת ״שלווה״ שלימדה את כולנו שיעור בכוחו של חלום ובאומץ להגשים אותו.

בנוסף הפיינליסטים הגדולים של האירוויזיון - מונס, קונטציה, אלני וורקה יבצעו בנאמבר חד פעמי יחד עם גלי עטרי לשיר הללויה, השיר שהביא לירושלים את ניצחון הדאבל ב- 1979. המנצחת הגדולה מאירוויזיון 1998 דנה אינטרנשיונל תחזור לבמת האירוויזיון גם בחצי הגמר וגם בגמר. הישראלי הראשון שהביא לישראל את האירוויזיון יזהר כהן ייתן את הניקוד של צוות השיפוט הישראלי (שיסגור את כל הצבעות השופטים). עוד תהיה כמובן גם נטע שלנו שלפני שנה, בליסבון, הגשימה את החלום האישי שלה ושל כולנו. נטע תעלה עם שיר בבכורה עולמית ובביצוע בלתי נשכח לשיר "TOY".