יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר הערב (שני) למקורביו כי "בכל מקרה לא נמליץ על בני גנץ", זאת על רקע הסחבת במגעים להקמת הממשלה, כך לפי דיווח ב"חדשות 13". 

מפלגת ישראל ביתנו התייחסה לפרסום ופרסמה הודעה  בה נכתב כי "ישראל ביתנו פועלת להקמת ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים. כל הסעיפים כפי שפירט אותם היום יו"ר המפלגה, חה"כ אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה, היו ידועים לכולם לפני הבחירות, במהלך מערכת הבחירות ולאחריהן. עמדת ישראל ביתנו בנושא חמאס, מופיעה בהסכם הקואליציוני עם הליכוד כבר משנת 2009. אין לנו שום כוונה לפוצץ את המשא ומתן אך בו בעת איננו מתכוונים לוותר על העקרונות והעמדות הבסיסיות שלנו. בכל מקרה לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי להרכיב את הממשלה, לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד".

מוקדם יותר התייחס ליברמן בפתח ישיבת סיעתו למשא ומתן הקואליציוני, תנאי מפלגתו בנוגע לחוק הגיוס, המצב ברצועת עזה לאחר סבב ההסלמה האחרון וחוק החסינות. לדבריו, הוא לא ייפגש יותר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך המשא ומתן, זאת לאחר שלוש פגישות שקיימו עד כה מאז הבחירות. "אני מתכוון לא להיפגש יותר עם ראש הממשלה או עם יריב לוין. יש צוות מו"מ והם יקיימו פגישות", הדגיש יו"ר ישראל ביתנו.

"אנחנו לא רוצים לריב עם אף אחד ואין לנו רצון לרצות אף אחד. אנחנו רוצים ממשלת ימין במעשים. אני לא רוצה למשוך עד היום ה-40 ולומר שאנחנו לא מצטרפים. הליכוד מובילה את המו"מ אבל היא צריכה להבין שגם למפלגות קטנות יש עמדות ועקרונות. הליכוד התחייב לחוקק את חוק עונש מוות למחבלים בתוך חצי שנה בשנייה ושלישית".

"אנחנו דורשים את חוק הגיוס כמו שהוא, כולל כל הנקודות והפסיקים", הבהיר ליברמן, "כמו שעבר בקריאה הראשונה, כך יעבור בשנייה ושלישית. בסוף יולי פגה הדחייה של בג"ץ ואני מסופק אם הוא ייתן עוד דחייה".

עוד הוסיף ליברמן בנוגע להבנות שהושגו עם חמאס לאחר הפסקת האש: "אני יכול להיות שותף להכרעה, אך לא יכול להיות שותף להסדרה. הדבר המהותי שחייבים להבין אותו, הוא שאנחנו לא יכולים לאפשר את ההתעצמות של חמאס והג'יהאד האסלאמי".

"לגבי תיק הביטחון, הייתה החלטת קבינט עד סוף 2018 לפנות את חאן אל-אחמר. נתניהו אמר שמיד אחרי הבחירות הוא יפנה. אני לא מוכן להיכנס לתפקיד שר הביטחון אם בכל פעם שאחליט לפנות את סוסיא וחאן אל אחמר אחרי שבג"ץ אישר פינוי, אני אצטרך אישור של ראש הממשלה. עם כל הכבוד אני לא אהיה שר ביטחון אם בכל פעם אצטרך להיתקל ב'אובר רולינג' של ראש הממשלה".

בנוגע לחוק החסינות, רמז ליברמן כי לא צפויות לנתניהו בעיות מכיוונו: "אנחנו לא הגענו לשם. אני מאמין שנסתדר", והוסיף: "אין בעיה עם שינויים במערכת המשפט ופסקת ההתגברות. אם נהיה בקואליציה נתמוך בזה. באופן כללי אכן נתמוך באותם שינויים כפי שיובאו על ידי הקואליציה".