שר האנרגיה, יובל שטייניץ, התייחס הבוקר (שלישי) בתכנית של אילה חסון ב-103FM להחלטת הוועדה המסדרת בנוגע להקמת ועדת כנסת חדשה שתדון בחסינות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כשנשאל על ההפגנות נגד אסדת הגז, אמר: "ההיסטריה ממנה הייתה מיותרת, בעלת מאפיינים של כת". 

"הגענו למקום שלא זכור לי כמותו", אמר שטייניץ בהתייחס לדיון בוועדה המסדרת. "מפלגת כחול לבן חטפה את הכנסת והפכה תהליך שבית המשפט העליון קבע שצריך להיות כמו שיפוטי לפארסה שלא הייתה כדוגמתה ולכלי ניגוח בתקופת בחירות עם הדגל היחידי שיש להם 'רק לא ביבי'".

ראש הממשלה הוא זה שביקש את החסינות. אם אתם הייתם באופוזיציה הייתם קורעים את גנץ אם היה מבקש חסינות.
"אני כבר 20 שנה בכנסת. לא זכור לי אי פעם שכנסת שהתפזרה הקימה ועדה חדשה שישה שבועות לפני בחירות לצורך דיון בחסינות. זה תקדים שלא היה כדוגמתו".

גם העובדה שראש הממשלה עם כתב אישום זה תקדים.
"אבל דיונים על חסינות היו גם היו. עובדה שחיים כץ הגיש בקשה לחסינות לפני חודשים ארוכים ואיש לא הזדרז להקים ועדה. כשזה ראש הממשלה נתניהו, שאין נגדו שום טענה אחרת כי הוא ראש ממשלה מעולה..".

הם אופוזיציה שרוצה להזיז אותו מהשלטון והם עושים ככל שביכולתם להחליש אותו. זה המגרש. אני חושבת שהטענות שלך לא צריכים להיות לכחול לבן. הם ביקשו להקים את הוועדה ובקשתם נענתה.
"זה שהם אופוזיציה שרוצה להחליף את נתניהו זה לגיטימי. זה שהם עושים מעשה חסר תקדים ולוקחים דיון שבית המשפט העליון הבהיר שצריך להיות בסטנדרטים אחרים ותופרים תקדים שהופך את הכנסת לבדיחה ופארסה...".מכיוון שאתם יודעים שלנתניהו אין סיכוי להתמודד עם זה והקליע כבר יצא מהתותח יש מצב שהוא יבטל את בקשת החסינות שלו?
"לא יודע. מעולם לא שוחחתי איתו על זה. השמאל נאחז במפלגת הגנרלים הזאת, כששלושה מראשיהם רבי אלופים לשעבר כדי להציל את הדמוקרטיה. זו בדיחה שאין כמותה. אנחנו כבר רואים את ההתנהלות הכוחנית והאנטי דמוקרטית בשיבוש התהלכים ויצירת תקדים שלא היה כמותו על ידי כחול לבן".

המדינה הזו מחולקת לשניים. אלו שחושבים שבלי נתניהו זה סוף נתניהו ואלו שחושבים בדיוק ההיפך. כל אחד עושה את מלחמתו עד הסוף.
"מותר להיות נגד נתניהו ולא לראות את ההישגים העצומים והתקדמות של המדינה. מותר גם לא לחשוב כמוני. אני סבור שבלי נתניהו לאיראן הייתה היום פצצת אטום. אסור לקחת את הכנסת שהתפזרה וליצור תקדים כזה שיפגע בדמוקרטיה. זה לא מעולם".

אמון הציבור נפגע בגלל הביקורת החריפה שלכם על רשויות החוק. כל מי שנוגע בנתניהו מיד מאשימים אותו ויש עליו ביקורת. זו גם סכנה לדמוקרטיה.
"הייתי מראשוני המבקרים של בית המשפט העליון והאקטיביזם השיפוטי. יחד עם זאת השתלחות אישית היא לא במקום. אני חושב שאיל ינון עשה טעות נוראית אך לא בזדון".

איך עבר סיפור האסדה?
"עבר מצוין. לא היה לנו ספק בכך. בארה"ב, בקנדה ובמדינות אירופה יש כ-12 אלף מתקנים דומים לטיפול בגז ורובם ביבשה ליד ישובים ומעולם לא היה צורך לפנות יישובים".

הייתה חרדה גדולה שמישהו יפגע.
"יש ארגון עם סממנים של כת שהבהיל את התושבים פעם אחר פעם בשילוב עם גורמים בתקשורת שיצרה פאניקה מיותרת. כל תחנת דלק בזיכרון יעקב לבדה פולטת יותר מזהמים מאשר האסדה הזאת הרחק בים".

לא כל כך רחוק, עשרה קילומטרים.
"זה רחוק מאוד. בתוך זיכרון יעקב יש ארבע תחנות דלק. בתוך חדרה יש גם תחנות דלק רבות".

האחיין שלי הוא דוקטור לפיזיקה, הוא לקח את המשפחה שלו וברח משם.
"מה אני אגיד לך. האנשים שברחו לתל אביב באותו יום ספגו זיהום אוויר גבוהה יותר מאשר בחוף דור".

ועכשיו הכל שקט והאסדה תביא פרנסה למדינה?
"זה נס למדינה. נכס בלתי רגיל. בעשרים שנים הקרובות נקבל מעל 100 מיליארד דולר רק בזכות מאגר לוויתן. בזכות האסדה הזאת נוכל לסגור את התחנה הפחמית בחדרה שבאמת מזהמת ופוגעת בזיהום האוויר. בכל העולם ידוע שהפחם הורג והגז מציל חיים. רק בזיכרון יעקב ובחוף דור ניסו לטעון ההיפך, זה עורר צחוק בכל העולם".