בתום שבוע עמוס בסערות פוליטיות ומדיניות - שבמרכזן שאלת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו שירדה מהפרק וכתבי האישום שהוגשו נגדו, הצגת תוכנית המאה בבית הלבן, ושחרורה של נעמה יששכר שהוחזקה בכלא ברוסיה - יכול היה לצפות נתניהו כי יצבור כוח פוליטי שיסייע לו לגבש רוב מכריע בבחירות הקרובות. ואולם, סקר 103FM השבועי, שהוכן עבור תוכניתו של ניסים משעל, מגלה כי התמונה הפוליטית לא השתנתה. 

על פי הסקר, שאותו ביצע מכון מאגר מוחות בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ, אף אחד מהגושים לא מגיע ל־61 מנדטים, ומפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן נותרת לשון המאזניים. גוש הימין עם החרדים מגיע השבוע ל־56 מנדטים. המרכז־שמאל יחד עם הרשימה הערבית המשותפת זוכה למנדט אחד יותר, ועומד על 57 מנדטים לגוש. לפי הסקר, ליברמן אוחז גם השבוע ב־7 מושבים בכנסת הבאה, וביכולת להכריע את זהות ראש הממשלה הבא. 

בפילוח המפלגות, זוכה כחול לבן ליתרון משמעותי על הליכוד: 34 מנדטים לרשימה בראשות בני גנץ ויאיר לפיד, מול 31 למפלגת השלטון. המפלגה השלישית היא הרשימה המשותפת עם 14 מנדטים, ואחריה העבודה־גשר־מרצ, ימינה וש"ס עם 9 מנדטים כל אחת. ל־7 מנדטים זוכות, על פי הסקר השבועי, ישראל ביתנו ויהדות התורה.

מפלגתו של איתמר בן גביר, עוצמה יהודית, זוכה גם השבוע לכאחוז וחצי מקולות הנשאלים, השווים בערכם ל־2 מנדטים. נתון משמעותי, אך עדיין רחוק באופן יחסי מאחוז החסימה.

נקודה נוספת העולה מהסקר היא קיומו של רוב מוחץ, הקורא לנתניהו לא להמשיך בכהונתו כראש ממשלה בעקבות הגשת כתבי האישום נגדו בשבוע החולף. 58 אחוזים מהנשאלים סברו כי על נתניהו לפרוש מתפקידו, בעוד 42 אחוזים בלבד טענו כי עליו להמשיך לכהן בתפקיד הרם. 

בשאלת הסיפוח, מנגד, נרשם רוב למהלך שאותו מוביל נתניהו, ושזכה גם לתמיכה של יריבו הפוליטי גנץ. 55 אחוזים מבעלי הדעה תומכים בסיפוח מיידי של בקעת הירדן וההתנחלויות ביהודה ובשומרון. השאר, 45 אחוזים, מתנגדים למהלך.

קשה לחשוב על מהלך דרמטי יותר מאלה שהתרחשו בשבוע האחרון. מהלך אשר עתיד להתרחש בחודש שנותר עד לבחירות, ושבכוחו לשנות את המאזן הפוליטי המורכב. האם הסיבוב השלישי של הבחירות יוביל אותנו להכרעה ולהתרת הסבך הפוליטי? התשובה, כך נראה, כלל לא מבטיחה.

את הסקר השבועי ביצע מכון מאגר מוחות בימים רביעי וחמישי באמצעות פאנל אינטרנטי בהשתתפות מדגם התחלתי של 613 משיבים בגילי 18 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה - 500 מתוכם השתתפו בסקר בפועל. גודל הטעות הסטטיסטית: 4.4 אחוזים, ברמת ביטחון של 95 אחוזים.

התוצאות המלאות, הניתוחים, הפרשנויות והתגובות - מחר (שישי) ב־09:00 בתוכניתו של ניסים משעל ב־103FM.