ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, כתב הבוקר (רביעי) פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו טען כי מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, פנה אליו בעבר בבקשה שישראל תאמץ מודל דומה לזה שארצות הברית נקטה באפגניסטן, עבור הפלסטינים, ולדבריו, סירב לכך. בסופו, טען כנגד הממשלה החדשה: "אפס בביטחון, אפס במדינאות ואפס בקורונה".

עבאס תוקף את נתניהו

"בשנת 2013 פנה אליי מזכיר המדינה האמריקני דאז, ג׳ון קרי. הוא הזמין אותי לביקור חשאי באפגניסטן כדי לראות, לדבריו, איך ארה״ב הקימה כוח צבאי מקומי שיכול לעמוד לבדו נגד הטרור. המסר היה ברור - 'מודל אפגניסטן' הוא המודל שארה״ב מבקשת ליישם גם בעניין הפלסטיני", כתב נתניהו. 

"סירבתי בנימוס להצעה וכפרתי בעצם הרעיון. הערכתי אז שברגע שארה"ב תצא מאפגניסטן - הכל יקרוס. כך לצערי קרה בימים אלה: משטר אסלאמי קיצוני כבש את אפגניסטן ויהפוך אותה למדינת טרור שתסכן את שלום העולם. תוצאה זהה נקבל אם חלילה נמסור חבלי מולדת לפלסטינים. הפלסטינים לא יקימו את סינגפור. הם יקימו מדינת טרור ביהודה ושומרון, במרחק קצר מנתב״ג, תל אביב, כפר סבא ונתניה", הוסיף יו"ר האופוזיציה. 

לדבריו, מדיניות זו באה לידי ביטוי גם בהתנהלות מול איראן בדמות הסכם הגרעין, שסבר כי הכשיר את הרפובליקה האסלאמית לארסנל של פצצות גרעין. 

"נתבקשתי אז על ידי ידידינו לשמור על שקט. לא לפעול ולא להילחם. גם לכך לא הסכמתי. הובלנו מדיניות תקיפה הן בשדה המבצעי והן בשדה המדיני וההסברתי. יצאתי נגד כל העולם, כולל נגד רבים בישראל, ונאמתי בקונגרס האמריקני נגד ההסכם המסוכן הזה. שר החוץ וראש הממשלה החליפי לפיד תקף את פעולתי זו", אמר. 

לבסוף סיכם: "המסקנה ברורה: הדוקטרינה הנכונה היא זו הובלתי היא שאסור לנו לסמוך על אחרים שישמרו על ביטחוננו, עלינו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום. לאסוננו, היום ממשלת לפיד-עבאס-בנט נוהגת בדיוק ההפך - דרך שמסכנת את ביטחוננו ועצם קיומנו". על כך הוסיף: "עד מתי תשתוק התקשורת נוכח האנרכיה הזאת שרק הולכת ומתעצמת מדי יום?".

בכיר בקואליציה הגיב לדבריו של נתניהו ותקף: "אף אחד בממשל האמריקאי לא מדבר ולא דיבר אתנו מעולם על המודל האפגני, מפני שזה מגוחך והזוי. זה כל כך מופרך ומשונה שזה מעורר דאגה לגבי מצבו הנפשי של מי שכותב דבר כזה".