מאות סטודנטים לרפואה מפגינים כעת (ראשון) כהזדהות עם מחאת המתמחים נגד מתווה התורנויות, וחוסמים את צומת עזריאלי בתל אביב. בין הסיסמאות שקוראים הסטודנטים: "26, ניצן (הורוביץ) תתבייש", "או קיצור או שביתה".

ההפגנה מתקיימת במסגרת שביתה בת יום אחד שעורכים היום הסטודנטים לרפואה ברחבי הארץ, כהזדהות עם מחאת הרופאים המתמחים נגד המתווה שהציע משרד הבריאות, לפיו התורנויות יקוצרו מ-26 שעות ל-18 רק בעשרה בתי חולים בפריפריה".

כזכור, שר הבריאות ניצן הורוביץ נפגש בשבוע שעבר עם נציגי המתמחים, אשר מחו על מתווה התורנויות בבתי החולים. הורוביץ הגיע במפתיע לפגישה שערכו נציגי המחאה עם מנכ"ל משרדו הבריאות, הפרופסור נחמן אש. מנציגי המחאה נמסר כי בתום הפגישה לא הושגה התקדמות. 

ד"ר ריי ביטון מסרה בתום הפגישה: "התקיימה שיחה פתוחה עם השר וצוותו במטרה לשמוע ולהשמיע, אך מו"מ לא היה כאן ולכן אין בשורה. אנחנו ממשיכים, בצער, עם מהלך ההתפטרות. אנחנו מאוד מקווים שיהיה מו"מ אמיתי. הזמנו את השר לנהל איתנו שיחה פרקטית כדי להציע צעדים שיוכלו להביא לפתרון המשבר הקשה הזה. בצער רב נמשיך בתוכניתנו ונגיש השבוע את מכתבי ההתפטרות האישיים".