"מזג האוויר הקר והיבש ואחוזי הלחות הנמוכים נותנים את אותותיהם בעור הפנים שלנו, שסובל מיובש ניכר. הטיפול בעור הפנים מקבל דגש מיוחד בחורף ומצדיק שגרת טיפוח שונה מזו של ימי הקיץ. עונת החורף המאופיינת בטמפרטורות נמוכות, אחוזי לחות נמוכים, גשמים ואוויר יבש, מאטה את קצב התחדשות התאים בעור וגורמת להתייבשות מוגברת ולעיתים אף לגירויים בעור הפנים". מסבירה קרנית מלמד, קוסמטיקאית פרה רפואית בכירה, ובעלת מרכז לטיפולי קוסמטיקה ואסתטיקה וממליצה על תוכנית פעולה שיטתית, אפקטיבית ופשוטה, שתעזור לשמור על העור רך וחלק בעונת החורף הישראלית: 

ניקוי עור הפנים - יש להמעיט בשימוש בסבון פנים (וידיים וגוף) המייבש את העור. מומלץ להשתמש בתכשיר ייעודי לפנים, עדין ונטול אלכוהול, ובמקום סבון גוף - באל סבון או שמן רחצה.

תכשירי ניקוי ייעודיים לפנים (סרווה, אלונה שכטר, ליראק, קיל'ס) (צילום: אסף לוי,אורי גרון,יחצ חול,יחצ)תכשירי ניקוי ייעודיים לפנים (סרווה, אלונה שכטר, ליראק, קיל'ס) (צילום: אסף לוי,אורי גרון,יחצ חול,יחצ)

פנו מקום לסרום - אם יש מוצר אחד שחייב להכניס לשגרת הטיפוח החורפית זה הוא הסרום. התכשיר משמש כ"מוביל" ומאפשר לרכיבי הלחות שבקרם הלחות להיספג טוב יותר בעור. סרום בשעות הלילה יתרום גם לריכוך והזנה עמוקה של העור.

סרומים (דוקטור עור, סטנדל, קרנית מלמד) (צילום: רונן מנגן,יחצ,אריה ויסמין)סרומים (דוקטור עור, סטנדל, קרנית מלמד) (צילום: רונן מנגן,יחצ,אריה ויסמין)


שדרגו את קרם הלחות – מציאת קרם לחות מתאים היא דבר חשוב. כדאי להתאים את קרם הפנים לא רק למצב העור הנוכחי אלא גם לסוג העור ולאופיו. ההמלצה היא למרוח את קרם הפנים על העור כשהעור מעט לח, מכיוון שבאופן זה ניתן לשפר את ספיגת הלחות בעור באופן מיטבי.

אל תוותרו על קרם לילה - בלילה, עור הפנים "פנוי" לקליטת הרכיבים המזינים שבקרם ותאי העור מתחדשים. שימוש בקרם לילה מאפשר את חדירת הלחויות בצורה אופטימאלית. בנוסף מומלץ להשתמש בקרמים המכילים חומרים פעילים שתפקידם לתקן את כל הנזקים שגרמת לעצמך בכל אותם ימי קיץ בחוף הים – שילוב של פורמולה המכילה וויטמין A יכול להיות פתרון לטיפול במגוון סוגיות, החל מכתמי שמש ואקנה ועד לקמטוטים.

מימין: לה רוש פוזה לטיפול בפיגמנטציה. משמאל: GIGI ראטין A לחידוש העור  (צילום: מוטי פישביין, יערה ברוך)מימין: לה רוש פוזה לטיפול בפיגמנטציה. משמאל: GIGI ראטין A לחידוש העור (צילום: מוטי פישביין, יערה ברוך)


קרם הגנה חובה - גם בחורף השמש היא אחד הגורמים הראשונים ליצירת עור יבש וקמטים. אל לנו לשכוח שמריחת מסנן קרינה בעל SPF גבוה לפני כל יציאה מהבית ולא רק על הפנים: על הידיים, על הצוואר ועל כל פיסת עור שרואה אור, תגרום לנו לשמור על העור אחיד ובריא.
הגנה מהשמש חובה. גם בחורף (וישי, ד''ר פישר) (צילום: אינגאימג,יעל האן,יחצ)הגנה מהשמש חובה. גם בחורף (וישי, ד''ר פישר) (צילום: אינגאימג,יעל האן,יחצ)


אל תשכחו את השפתיים והצוואר - שפתיים הן האזור הכי מועד לפורענות בחורף. כדי למנוע קילופים ויובש, מוכרחים להעניק להן טיפול מיוחד. הקפידי לרכך ולשמן את העור מסביב לשפתיים ואת השפתיים עצמן במוצרי לחות והזנה ייעודיים. טיפ: קרם העיניים שלך יכול לפנק את העור סביב השפתיים. קרם לחות לצוואר גם הוא מוצר חשוב בחודשי החורף, גם אם אנחנו לא מודעים לכך, הצוואר גם הוא נוטה ליובש וכדי למנוע ממנו להתקמט בעתיד כדאי לטפח אותו כבר מעכשיו
מוצרים לטיפול ביובש בשפתיים. בליסטקס, נטורליפ, לביוס בטעמים שונים (צילום: אפרת אשל,יחצ,טל אזולאי)מוצרים לטיפול ביובש בשפתיים. בליסטקס, נטורליפ, לביוס בטעמים שונים (צילום: אפרת אשל,יחצ,טל אזולאי)