ברקע הטלטלה הפוליטית בקואליציה והדיווחים מצד האופוזיציה כי בידיהם עריקים נוספים, בסיעת הליכוד החלו השיחות והחישובים לקראת הפריימריז שעלול להתקרב. על כך, חבר הכנסת יולי אדלשטיין שוחח הבוקר (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM והצהיר: "ברור שיש לי סיכוי לנצח, אני לא נכנס לקרבות שאני לא חושב שאין בהם סיכוי לנצח". כמו כן, התייחס גם לאישור חוק "ממדים ללימודים" ולהתבטאויות של חה"כ מירי רגב.

בפתח דבריו, התייחס ח"כ אדלשטיין ל"נאום כאבי הבטן" של חברת הכנסת מירי רגב: "אין לי מושג מי זה, אבל מי שהדליף עשה מעשה שלא ייעשה. עצם הקלטת הסתר, אני כיושב ראש הכנסת נלחמתי בתופעות האלה, בלי כל קשר למי מקליט. אני בז לדברים האלה, הגיע הזמן שמי שעושה את זה יעשה חשבון. מעניין איך כל פעם, כבר כמה שנים, כולנו מגנים ונשבעים, 'זה לא אני' - ובסוף מישהו כן מדליף. לא יודע מי רצה או לא רצה להזיק, אבל זו לא הדרך, אנשים הגונים לא פועלים כך".

ח''כ יולי אדלשטיין (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)ח''כ יולי אדלשטיין (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

לאחר מכן, התייחס לאישור חוק "ממדים ללימודים": "טוב מאוד שהליכוד הציגו כן חזית אחידה ובסופו של דבר הגיעו לפשרה. החיילים הם אלה שייהנו מ־75% תמיכה, זה הדבר העיקרי. חבל מאוד שנקלענו לקרב סביב הנושא הזה. ומדוע? כי בפעם הראשונה בהיסטוריה של המדינה, ממשלה שלא מסוגלת להעביר חוקים ביטחוניים בקולות של עצמה. גם בליכוד תמיד היו ויכוחים והבדלים בגישה, טוב שכך, זה בסדר גמור, אני מקווה מאוד שהמצב הזה יישאר לאורך שנים - זה עוזר לקיים תהליך דמוקרטי". 

בהמשך, נשאל על הסיכויים לנצח את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, והשיב: "אין סקרים בקרב מתפקדי הליכוד. ניסו לעשות אותם בעבר, אבל הפסיקו. מתפקדי התנועה הם אנשים פעילים פוליטיים, בעלי דעה, והם הוכיחו את זה לא פעם. חוץ מזה, מה שעומד מנגד עיניי זאת רק טובת המדינה. אם אבחר לראשות התנועה, לא חושב שיש מישהו שיתכחש לעובדה שאני יכול להרכיב קואליציה בלי בחירות נוספות".

בסיום, אמר כי לא ייצרף את גדעון סער למהלך הפוליטי. לדבריו, "לא יקרה, המהלך הוא פנים ליכודי ורק חברי התנועה צריכים להכריע בו. רק אחרי שתהיה סיעת ליכוד, שכידוע היא הגדולה בכנסת, תחת הנגה חדשה - אפשר יהיה לפנות למספר מפלגות מהכנסת הנוכחית כך שנרכיב ממשלה שלא תהיה תלויה בתנועה האסלאמית ושתוכל להעביר חוקיים ביטחוניים מבלי לבקש קולות מהקואליציה".

"אני לא מנהל מגעים כאלה כי אני לא מוסמך לעשות זאת, אני עסוק כרגע בלקצר את ימיה של הממשלה הנוכחית -זה דבר שמחויב מציאות. אם הממשלה שורדת את השבועות הקרובים - אנחנו מעבירים את כל התחזיות לאי שם באוקטובר-נובמבר וכן הלאה", סיכם.