חבר הכנסת ינון מגל הודיע ליו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כחבר כנסת. מגל מסר לבנט כי הוא בטוח שאין במעשיו היבט פלילי אולם הוא מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר ולכן הוא מבקש לפרוש מהכנסת.
השר בנט השוהה במסע הסברה בארצות הברית עודכן בהחלטה, ומסר כי "קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון, זהו מעשה ראוי. אני מקווה שההליך בו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר ויוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו".

במקומו של מגל, אמור להיכנס לרשימת הבית היהודי סגן שר החינוך לשעבר אבי וורצמן. יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הגיב לפרישתו של ח"כ מגל ואמר כי "ינון מגל עשה את ההחלטה הנכונה. הגיע הזמן לסגור את הקרקס, לא צריך חברי כנסת שמטרידים מינית או מעליבים אנשים עם נכויות - צריך להחזיר לבית המחוקקים את כבודו ועשינו היום צעד בכיוון הזה".

אמש, טענה אישה רביעית במספר כי מגל הטריד אותה מינית, כך דיווחו בחדשות 2. האישה סיפרה שפנתה לתקשורת לאחר שראתה את שורת הטענות נגדו של מגל ואמרה שהיא לא יכלה לעמוד יותר מנגד. האישה עבדה בעבר עם ינון מגל אך לא ב"וואלה", נתקלה בו באופן אקראי ברחוב לאור יום, אחרי זמן מה שכבר לא עבדו יחדיו, הם ניהלו שיחת חולין קצרה ואז לטענתה הוא נישק אותה בניגוד לרצונה.

וזה מה שהיה לקלמן ליבסקינד לומר על הפרשה
 
האישה ההמומה עזבה את המקום והסבירה את העובדה שלא התלוננה עד עכשיו - כי הרגישה שהנזק שייגרם לה ולפרנסה שלה יהיה גדול מדי. כאמור, אחרי שראתה את שורת הנשים שטוענות דברים דומים כלפיו, היא החליטה שלא לשתוק.

ביום חמישי האחרון, השלימה את עדותה במשטרה העיתונאית רחלי רוטנר, מי שהעלתה את הפוסט שחשף חשדות להטרדה מינית מצד מגל בעת ששימש כעורך אתר וואלה, בטרם גובשה החלטה באם מדובר בחשדות למעשים פליליים מצידו של ח"כ מגל.
 
אחריה הגיעו למסור עדות פתוחה מספר גורמים שנכחו במסיבת הפרישה של ח"כ מגל במקום עבודתו לשעבר, וזאת במטרה של צוות הבדיקה לאשש או להפריך את טענות המתלוננת הראשונה בפרשה.
 
כידוע, במקרים של חשדות לעבירות מין המשטרה נמנעת מלפתוח בחקירה כל עוד הקורבן לא מתלונן באופן רשמי, וזאת מתוך כוונה שלא לכפות עליו להעיד במשטרה או בבית המשפט במידת הצורך.
 
לחוקרי היאח"ה בלהב 433 הגיע הפוסט שהעלתה רוטנר שבו תיארה את שחוותה מח"כ מגל ואת מעשיו במהלך מסיבת הפרישה שלו מהאתר, בטרם נבחר לכהונה כחבר כנסת וכן את אמירותיו הבוטות כלפיו כשאמר לה שהוא "חרמן על הציצים והתחת שלה". מיד לאחר מכן העלתה פוסט צעירה נוספת שעבדה תחתיו ב"וואלה", אור שוקרון, שחשפה כי הוא נהג לגעת בישבנה ובמשטרה החליטו לפתוח בבדיקה. 
 
בהמשך יקבלו החוקרים החלטה באם קיימים חשדות לכאורה לעבירות ואת ממצאי הבדיקה הם יעבירו לעיונם ובחינתם של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן.
 
רק לאחר שוינשטיין וניצן יחליטו כי יש מקום לחשדות כנגד מגל וכי על המשטרה לפתוח בחקירה תוזמן המתלוננת כדי להגיש תלונה מסודרת ורשמית ולאחריה ייגבו עדויות מגורמים נוספים כשעל הפרק תידרש חקירתו של מגל באזהרה. במשטרה מאשרים כי הצוות ממשיך בבדיקה וזאת כדי לבחון האם הקורבנות מוכנות להגיש תלונה מסודרת לכשיידרש והם מקווים שמתלוננות נוספות באם קיימות יצטרפו להגשת תלונות רשמיות.