הצעת שרת התחבורה, מירי רגב, לפיה אלו שרכשו וירכשו כרטיס טיסה עד למועד כניסת הסגר יוכלו לטוס לחו"ל, התקבלה הבוקר (שישי). לפי המתווה, הנוסעים שישובו ממדינות אדומות ייאלצו להיכנס לבידוד של 14 יום. החלטה נוספת שהתקבלה היא להשאיר את שדה התעופה רמון פתוח לטיסות בוקר וערב כדי לאפשר לתושבים מאילת הזקוקים לקבלת טיפול רפואי להגיע למרכז הארץ.

בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה כתבה רגב: "השמים נשארים פתוחים חלקית - נתב״ג יפעל על פי המתווה שגיבשתי בתום יומיים של דיונים קדחתניים לאורך כל שעות היום והלילה. המתווה שאותו הצגתי הינו מאזן ומידתי, כזה ששומר על רציפות תפקודית של ענף התעופה ועובדיו ואינו פוגע באופן ברוכשי הכרטיסים טרם הסגר. מצד שני, עיקרון הסולידריות החברתית בשעה של מאמץ לאומי קיבל משקל חשוב בקבלת ההחלטות שלי. על כולנו להיות מגויסים להורדת התחלואה במדינה".

השמים נשארים פתוחים חלקית -נתב״ג יפעל על פי המתווה שגיבשתי בתום יומיים של דיונים קדחתניים לאורך כל שעות היום...

Posted by ‎Miri Regev מירי רגב‎ on Friday, September 25, 2020

היא הסבירה כי "המתווה שסוכם מאפשר יציאה מהארץ לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד למועד כניסת הסגר לתוקף, קרי היום ה-25 לחודש, עד שעה 14:00. הרוכשים מעבר למועד זה לא יוכלו לממש את כרטיס הטיסה שירכשו. בהגעה לשדה התעופה יש להציג אסמכתא למועד רכישת הכרטיס, כרטיס תקף למועד הטיסה ובדיקת קורונה שלילית לפי דרישות מדינת היעד. לפי המתווה תותר כניסת ישראלים ארצה ללא הגבלה. החוזרים ממדינה אדומה יכנסו לבידוד של 14 יום והחוזרים ממדינה ירוקה יכנסו ארצה לפי כללי הסגר. שדה התעופה רמון יישאר פתוח לטיסת בוקר וטיסת ערב על מנת לאפשר לתושבי אילת שנדרשים לטיפול רפואי או שהינם עובדים חיוניים, אפשרות הגעה למרכז הארץ".

היא חתמה את דבריה באומרה כי "ההחלטה היא תמיד לא קלה כאשר נפגעים זכויות של אזרחים, אבל לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים קיבלתי את ההחלטה המאוזנת שעמדה מול לחצים גדולים מאוד מהציבור וחברות התעופה. עם זאת אינני יכולה להתעלם מהצורך והמאמץ הלאומי להורדת רמת התחלואה בארץ ושמירה על בריאות העם כעיקרון מנחה. אני שמחה על כך שהמתווה המאוזן אותו הצגתי אושר על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים. אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולכלל השרים שהיו שותפים לגיבוש המתווה: שר הביטחון, שר הבריאות, שר הפנים, שר החוץ ושר המשפטים".

נתניהו ומירי רגב בנתב"ג. צילום: איתי בן און - לע"מ