כחלק מן המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ואכיפת הסגר הכללי, הודיעה היום (ראשון) משטרת ישראל כי תמשיך באכיפת התקנות והגבלות התנועה, התקהלות ומסחר גם במהלך יום הכיפורים. במסגרת זו, ייפרסו אלפי שוטרים, בהם שוטרי מג"ב ומתנדבים, בתגבור מאות חיילי צה"ל ומפקחים בכל רחבי הארץ. במהלך סוף השבוע האחרון, ניתנו על ידי המשטרה 8,803 דו״חות. 

מערך הסגר ערב יום הכיפורים (דוברות המשטרה)

במשטרה ציינו כי לצד פעילות הסברה ומניעה, המשטרה תטפל במקרים של הפרות בוטות של החוק והתקנות, ובמידת הצורך תטיל קנסות ותפזר התקהלויות אסורות ככל שיידרש למען בריאות הציבור. 

"נדגיש כי גם ימי החג אינם מקנים חסינות מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאף אדם - ולכן כל אחד נדרש לשהות בביתו ובחיק משפחתו הגרעינית ולהימנע מיציאות למרחב הציבורי שלא לצורך ובניגוד לחוק", נמסר מהמשטרה. "בכל יציאה החוצה מהמרחב הביתי יש לעטות מסיכה, לשמור על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלות אסורה".

מרבית הדו"חות שחולקו בסוף השבוע האחרון ניתנו בגין יציאה ממקום מגורים למטרה אסורה ובהם גם 1,836 דו״חות בגין אי עטיית מסיכה ו-101 דו"חות בגין הפרת חובת הבידוד. יחד עם זאת, חולקו גם 92 דו"חות על הפעלת מקום ציבורי או עסקי בניגוד לתקנות, 16 דו"חות למפעילי מקום הכנסה או מתן שירות למי שאינו חובש מסיכה ו-130 דו"חות על  שהייה במקום הפתוח לציבור ובבית עסק שפעילותם נאסרה או שהייה בחוף הים בניגוד לתקנות.

שבעה דו"חות חולקו גם בציבור הדתי, לאנשים שהתפללו במהלך השבת במבנה יחד עם אדם אחר שלא גר איתם באותו הבית. כלל הדו"חות שחולקו בסוף השבוע העלו את המספר הכולל של הדו"חות מאז תחילת האכיפה ל- 246,803 דו"חות.

בתוך כך, שוחחו היום מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן ומפקד מחוז ת"א ניצב דוד ביתן עם ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין ועם אריק אדלר שמונה לפרויקטור הקורונה לעיריית בני ברק ששיבחו את המשטרה על שיתוף הפעולה עם העירייה. במהלך הפגישה הוצגו האתגרים הרבים העומדים בפני קברניטי העיר ותושביה בכל הנוגע להתמודדות במניעת התפשטות נגיף הקורונה בעיר.

"מצוות בין אדם לחברו קודמת לבין אדם למקום. זו ההזדמנות לקיים מצוות בין אדם לחברו ונשמרתם לנפשותיכם. הזדמנות שכל אחד ואחת מכם בערב יום הכיפורים הזה יכול לעשות עבור בריאותנו. שמירה על ההנחיות, הבנה והקשבה להנחיות השוטרים חשובה בעת הזו למען שמירה על בטחונכם ובריאותכם", אמר כהן.