חובת עטיית מסכות בחללים סגורים בוטלה אמש, זאת בעקבות הירידה בתחלואה. יו"ר בית החולים אסותא, פרופ' שוקי שמר, שוחח הערב (ראשון) עם אריה אלדד ורוני בר און ב-103FM והתייחס להנחיית משרד הבריאות: "המדינה רוצה לתת לאזרחיה להמשיך ולקיים חיי שגרה נוחים ככל שאפשר".

"בסה"כ אנחנו רואים את הנתונים, רואים שיש ירידה דיי רציפה ברמת ההדבקה וחשוב גם שיהיה אמון של הציבור מתי כן צריך מסכות ומתי לא. ההחלטה היא נכונה להקל, כי זה דיי מעיק. יחד עם זאת, בהחלט טוב עשתה המדינה שבבתי החולים, במוסדות גריאטריים ובדיור מוגן ההמלצה לאנשים מבוגרים, בסה"כ אני חושב שזו החלטה טובה", הוסיף.

לדבריו, "אם אני היום אכנס לתחבורה ציבורית אני אעטה את המסיכה על פניי ואני דיי מוגן, היא נותנת הגנה בסבירות מאוד גבוהה. אני מכיר בני זוג שלפני שבועיים היו בפאב בניו יורק כשכולם שם רקדו רק הגברת הייתה כזו ששמה מסכה, בעלה נדבק והיא נדבקה ממנו. המסכה דיי נותנת הגנה. הן מגנות".

עוד אמר  יו"ר בית החולים אסותא כי "זו ההוכחה שהמדינה ומשרד הבריאות נותן הוראות אחרי בחינה מדוקדקת, וכיום כשרואים שהתחלואה פוחתת זו החלטה נכונה. לא יחלוף הזמן וגם יפסיקו את הבדיקות בשדה התעופה ויכול להיות שגם בהמשך גם במקומות אחרים יפסיקו את המסכות. זה לא מה שהיה לפני שנה שעשו מסיבת פרידה מהמסכות. כן הייתי מציע לאנשים מבוגרים להמשיך לשים את המסכות בטח כשהם נמצאים במקום או למשל הולכים לתיאטרון וכו'".

בסיום, התייחס לשאלה האם בקרוב נתייחס לאומיקרון ולקורונה כסוג של שפעת, ואמר כי "ככה זה נראה אלא אם כן שוב יפרוץ ויגיח זן אלים אחר אז נצטרך שוב אולי להיכנס למכונת חירום. אנחנו מפחיתים את התמותה ממחלות סרטן, תוחלת החיים עולה, בסופו של דבר זו מציאות היקום וצריך להמשיך את החיים כסדרם ככל שאפשר ולנהוג בתבונה".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm