חדשות מתפרצות

משרד התקשורת פרסם את מכרז התדרים לדור 5 של הרשת הסלולרית

 משרד התקשורת פרסם היום את מכרז התדרים לדור 5 של הרשת הסלולרית. לדברי משרד התקשורת, התדרים שיוצעו במכרז זה, יאפשרו מתן מענה לביקוש הגובר בתקשורת רחבת פס, על ידי הרחבת הקיבולת. לראשונה, מכרז התדרים ילווה במערכת תמריצים הכוללת מענקים והפחתת אגרות בסך של כחצי מיליארד שקל. בנוסף, תשלומי המכרז יידחו לשנת 2022 במטרה לאפשר למפעילים להפנות את המשאבים הפיננסיים לטובת השקעות בשדרוג הרשתות.
 
עוד נקבע כי במכרז יוכלו להתמודד בעלי הרשתות הקיימות על ידי הגשת הצעות משותפות, באופן שיביא להקצאת תדרים יעילה לטובת הציבור. בנוסף המכרז יכלול חלק פתוח של 100 מגה הרץ לתדרי דור 5 שיחוללו תחרות טכנולוגית בתשתית ושירותי דור 5. 
 
שר התקשורת, מר דודי אמסלם אמר כי "מדובר במהלך טכנולוגי שיטבע את חותמו על פני עשורים קדימה. עם כניסת הטכנולוגיה החדשה של דור 5 תצא לדרך המהפכה הדיגיטלית החכמה שתשפיע על כל תחומי חיינו – בתים חכמים, ערים חכמות, רפואה חכמה, קירוב הפריפריה למרכז, חינוך, רכבים אוטונומיים, תעשייה מתקדמת ועוד. חוסנן הפיננסי של החברות בעת הזו, אינו נסתר מעיננו והמכרז לוקח בחשבון גם את המצב הזה. אני מברך את חברי והשותפים לוועדת המכרזים על העבודה המקצועית, המסורה והאחראית שבוצעה אשר אפשרה  להניח היום, את אבן הפינה לעידן הבא של הטכנולוגיה".
 

אריק בנדר 14/07/2019 16:14
שתפו:
עוד מבזקים