הסכם הנורמליזציה של ישראל עם איחוד האמירויות מביא עמו שיתופי פעולה רבים. אחד מהם נוגע לענף היין. למרות הדיבורים על החרמת תוצרת ישראלית, יינות יקב רמת הגולן יימכרו החל מהשבוע במדינת המפרץ.

העסקה תיעשה באמצעות חברת השיווק המקומית המובילה E&A, שהיא יבואנית ומפיצה גדולה ומקצועית בתחום היין והאלכוהול. היא פועלת באיחוד האמירויות (בייחוד בדובאי) ובמפרץ הפרסי, ומייצגת את מותגי היין והאלכוהול המובילים בעולם. יינות היקב ישווקו בחנויות יין, בבתי מלון, במסעדות מובילות במוקדים פופולריים נוספים שבהם קיים ביקוש ליינות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסכם השלום עם איחוד האמירויות. (צילום: איתי בית און/לעמ)

מאחר שמדינות המפרץ הן מוסלמיות, היינות יהיו זמינים לרכישה במקומות סגורים ולא ברחוב. ההסכם הראשון ייחתם עם דובאי, ובהמשך עם אמירויות אחרות. E&A תשווק מגוון יינות מהסדרות המובילות של היקב: ירדן, גמלא והר חרמון.

יקב רמת הגולן מייצא יינות למדינות רבות ברחבי העולם ונחשב ליקב הישראלי המוביל ביצוא. יינות היקב נחשבים ליקרים יחסית. האמירויות היו עד היום חסומות לחלוטין ליינות ישראלים, ובוודאי ליינות מרמת הגולן.

ג'ייסון דיקסון, מנכ"ל E&A אמר: "יקב רמת הגולן הוא אחד מהיקבים המובילים והמעוטרים בישראל, ואנו נרגשים להביא לראשונה ללקוחותינו באיחוד האמירויות את היינות הייחודיים של היקב. זוהי השקה היסטורית, ואנו מצפים לשיתוף פעולה מוצלח וארוך".יאיר שפירא, מנכ"ל היקב: "הסכם ההפצה עם E&A הוא רגע היסטורי מרגש במיוחד לתעשיית היין הישראלית ועבורנו בפרט. נציג לתושבי דובאי ולאורחיה את תעשיית היין. זוהי פריצת דרך וכניסה לשוק חדש עם פוטנציאל ייחודי".