חדשות לא טובות לציבור: תעריף החשמל צפוי לעלות מהחודש הבא ב-2.6%, ויעמוד על 52.9 אגורות לקילוואט-שעה. מדובר בעלייה נוספת, לאחר שבחודש ינואר האחרון חלה חלה אחת נוספת. 

מי שחטף את המכה הכי קשה מבג״ץ הסבירות זה בכלל דודי אמסלם
משה סעדה מבהיר: כך הממשלה צריכה לנהוג בצל הדרמה המשפטית

"העלייה במחירי החשמל איננה הראשונה וכנראה גם איננה האחרונה בסדרה של עליות צפויות במחירי החשמל", אמר אז בריאיון ל"מעריב", פרופ' אראל אבינרי, ראש התוכנית לתואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי באפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל־אביב.

עוד הוסיף: "העלייה משקפת עליות במחירי התשומות של ייצור החשמל, שנגרמות, בין היתר, בעקבות המלחמה בין רוסיה ואוקראינה. כמו רוב מדינות העולם, גם ישראל נשענת על דלקים פוסיליים, נפט, גז טבעי ופחם, ולכן מושפעת ממגמות עולמיות. המעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות, בעיקר על רקע התכלות משאבי האנרגיה הפוסילית והנזק האקולוגי הנוצר כתוצאה מצריכת אנרגיה זו ובעיקר ההשפעה על שינוי אקלימי הוא אטי במיוחד בישראל.

לכן קיימת סבירות רבה כי גם בשנים הקרובות מחירי החשמל ימשיכו לטפס. גם לקצב הריבוי הטבעי הגבוה במיוחד בישראל, לצד הגידול ברמת הצריכה לתושב, קיימת השפעה גדולה על ההיבטים הכלכליים של צריכת האנרגיה בישראל - ובעיקר בשל הצורך לפתח תשתיות שיענו על ביקושים אלה".