מיליונר חדש נולד בישראל: מתוצאות הגרלת הלוטו שהתקיימה אתמול בערב עולה כי זוכה יחיד בפרס הראשון גרף לכיסו סכום של לא פחות מ-76 מיליון שקל. 

המספרים שהעניקו לו את הזכייה בהגרלת הלוטו היו 34,25,14,13,9,4 והמספר החזק 4. יש לציין כי לאחר ניכוי תשלום מס הוא ישלשל לכיסו 47 מיליון שקלים בלבד. 

מהתוצאות שפורסמו באתר הלוטו עולה עוד כי אדם נוסף זכה בסכום של 750 אלף שקלים. סך כל הפרסים שחולקו בהגרלה אמש עומד על 87,981,510 ש"ח. בשבוע הבא יעמוד הפרס על 5 מיליון שקלים ועד 10 מיליון בדאבל לוטו.

הזוכה, נשוי עם ילדים וסב גאה ללא מעט נכדים, מתגורר באחת מערי הדרום, שספגו לא מעט מטחי טילים במסגרת מבצע "שומר החומות", התעקש בשונה משאר המקרים לגבות את הפרס יחד אשתו ילדיו ונכדיו ובמפעל הפיס שמחו לאשר את החגיגה.

לדבריו: "אני נוהג להשתתף בהגרלת הלוטו מעת לעת. אין לי מספרים קבועים, אלא אני נותן ללוטומט לבחור עבורי את המספרים. לפני שבוע מצאתי בתוך המגירה שני טפסי לוטו ששלחתי בעבר ולא זכו. החלטתי שזה כנראה סימן שהגיע הזמן לנסות את המזל ולשלוח אותם שוב. ואכן, המזל הגיע ובהגרלה הקודמת זכיתי ב-90 ₪. הרגשתי עמוק בפנים שכנראה יש לי מזל עם הטפסים הספציפיים הללו וביקשתי מהזכיין שישלח עבורי את אותם טפסים שוב. בדר"כ אני מבקש טפסים חדשים, אבל הפעם חשבתי לעצמי שאם הטפסים הניבו זכייה נאה, כדאי אנסה את מזלי איתם שוב. זו היתה מן הסתם החלטה חד פעמית מאוד משמעותית".

הזוכה אף שיתף אותנו בחלום חוזר שהוא חווה לאחרונה, בו הוא הזמין קרובי משפחה שאינם בין החיים והם סיפרו לו שבקרוב מאוד כבר לא יהיו לו דאגות כלכליות, כי הפרס בלוטו מובטח לו. את החלום הוא לא סיפר לאיש עד רגע הזכייה.

הזוכה גילה את היותו הזוכה בלוטו בשעות הבוקר המוקדמות של הבוקר. "היום הייתי אמור ללכת לעבודה שרק התחלתי, אחרי תקופה ארוכה בה הייתי בחל"ת. נכנסתי לרכב, ועוד לפני שהתנעתי אותו נכנסתי לאפליקציה של מפעל הפיס, כי מאוד עניין אותי לדעת אם היה זוכה. ואכן, אני מסתכל בטבלת סל הפרסים ומגלה שיש זוכה יחיד בדאבל לוטו. דבר ראשון חשבתי לעצמי: 'איזה כיף לזוכה. אולי זה אני?'. הוצאתי את שני הטפסים מהארנק והתחלתי לבדוק. הטופס הראשון לא הניב שום זכייה, לעומת זאת – בטופס השני היו לי את כל ששת המספרים כולל המספר החזק".

במשך מספר דקות, שנמשכו כמו נצח, ישב הזוכה ברכב ועיכל שהוא מחזיק ביד את הטופס הזוכה. "התקשרתי לבן שלי, ואני צועק לו את השם שלו. הבן ממש נלחץ, חשב שקרה משהו. אני לא נוהג להתקשר אליו בשעות כאלה. בת זוגו התעוררה בבהלה, חשבה גם שקרה חלילה אסון. ואני מספר להם: 'זכיתי בלוטו – לא תצטרכו עכשיו לדאוג לפרנסה!'. השניים כבר לא חזרו לישון והגיעו ישר אליי הביתה".

מיד לאחר השיחה עם הבן, יצא מן הרכב וחזר לביתו, על מנת לבשר לאישתו את הבשורה המשמחת. "אישתי עדיין ישנה. נכנסתי למיטה והערתי אותה. התחלתי לשיר לה: 'לפעמים חלומות מתגשמים'. אישתי בהתחלה לא הבינה, מהיכן כל האנרגיות שלי. אני אמור בכלל לא להיות בבית עכשיו, אלא במקום עבודה חדש. באותו רגע התקשרתי למנהל הישיר החדש שלי ועדכנתי אותו שאני לא אגיע היום. אצטרך בהמשך היום להתקשר אליו ושוב ולעדכן אותו שכנראה שלא אגיע בכלל".

בדרך למפעל הפיס, ביחד עם האישה והילדים, החליט הזוכה שאת כספי הזכייה הוא יחלק בין ילדיו באופן שווה, על מנת שיוכלו לרכוש דירות ללא לקיחת הלוואות ומשכנתא. בנוסף, המשפחה מתכננת לצאת לחופשה ארוכה ומפנקת בחו"ל. "הילדים רוצים תאילנד, אבל אני יותר בכיוון של ארצות הברית", אומר הזוכה. "מה שנראה לי, שאנחנו נעשה לא טיול אחד אלא שניים!".

אשתו של הזוכה הוסיפה: "כרגע אנחנו מאוד מתרגשים וזה לא הזמן לקבל החלטות סופיות. כרגע אני לא מתכוונת לעזוב את מקום העבודה ואנחנו נתנהל נכון כלכלית על מנת שנוכל לצאת לגמלאות באופן הכי מכובד שרק אפשר".