יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, אוהד דנוס, שוחח הבוקר (חמישי) עם סיון כהן ב-103FM אודות העלייה במחירי הדיור וכניסתו לתפקיד של שר השיכון והבינוי החדש, זאב אלקין.

"השוק די רותח, אני חושב שאי הוודאות הפוליטית שליוותה אותנו בשנתיים האחרונות, ליוותה את משרדי הממשלה הויכולת שלהם לפעול במלוא התפוקה שלהם יחד עם משבר הקורונה והמערכה בדרום, הכול ביחד הביאו את הציבור הישראלי להבין שאת מקבלי ההחלטות לא מעניין שוק הדיור. אתה רואה שהממשלה החדשה שנכנסה, אתמול שר הבינוי והשיכון החדש מזהיר שוב, הוא אימץ את מדיניות ליצמן לפניו, להזהיר את הציבור מפני עליות מחירים", פתח דנוס את דבריו.

"ההשפעה של שר הבינוי והשיכון קיימת אבל לא כזאת מהותית. צריך את כל המשרדים האחרים, הממשלה במרכזי הערים וכו', היכולות שלה שם די מוגבלות. יש את השלטון המקומי שבמקום לנסות להגיע איתו להסכמות ולהידברות גם אותו בלשון העם מנסים לערבב והוא לא מתערבב. ההתחדשות העירונית תקועה ואזורי הביקוש הם דלק לשוק הנדלן כי אנשים מחפשים דירות ולא מוצאים", המשיך.

על הדירות להשכרה מתוכנית "מחיר למשתכן" אמר דנוס: "בנו אותן איפה שאפשר ולא איפה שצריך. אם היו בונים בפאתי תל אביב מן הסתם הדירות היו מאוכלסות היום. אנשים מחפשים לא רק את קוביית הבטוןן אלא את כל השירותים הנלווים. המדינה מנסה לשנע אוכלוסיות, אני שומע דיבורים על להקים עוד ערים – זה מיותר בעיניי. יש בעיות דיור של דיור להשכרה והתחדשות עירונית שחייבים לטפל בהם. אני חושב שההמלצה לא השתנתה, מי שעשה אותה בדיעבד הרוויח. הבועה של אתמול זה החלום של היום, המחירים רק עולים כל הזמן. מי שזקוק לדירה ומי שיש לו את ההון העצמי לדירה שיקנה דירה. שלא ימתין, אני חושב שהממתנות האלה, הממשלה הזאת ל-2021 די מבוזבזת, אני לא יודע מה יקרה ב-2022".

לסיום נשאל דנוס האם מי שקנה דירה בפריפריה הרוויח, והשיב: "תלוי מתי הוא קנה, אם קנה לפני עשור כן, כי המחירים בפריפריה עלו יותר מאשר במרכז, כי המשקיעים קנו. באחוזים, תמיד הרוויחו יותר בפריפריה מאשר במקומות מבוקשים יותר".