אם ביקרתם בדובאי ונדהמתם משדה התעופה המרהיב, עוד לא ראיתם כלום: איחוד האמירויות אישר את הקמתו של שדה התעופה החדש שיהיה הגדול בעולם, פי חמש מגודלו של הקיים, עם מאות שערי מטוסים וטכנולוגיות תעופה מהחדישות בעולם. בדובאי מתכוונים להקים עיר עתידנית שלמה סביב שדה התעופה שצפוי לחזק עוד יותר את כלכלת דובאי.

מטח כבד נורה מלבנון לעבר יישובי הגליל העליון, חמאס נטל אחריות
בין רפיח לעסקה: פרטים חדשים משיחת נתניהו והנשיא ביידן | דיווח

מוחמד בן ראשד אל מכתום, המכונה שייך מוחמד, ראש ממשלת איחוד האמירויות ואמיר דובאי אישר בתחילת השבוע את הקמתו של שדה התעופה הבינלאומי "אל מקטום" שעלותו תגיע ל-128 מיליארד דירהם (כ-35 מיליארד דולר) והוא יכיל את הקיבולת הגדולה ביותר בעולם של שדה תעופה בינלאומי – עד 260 מיליון נוסעים.

נמל התעופה אל מקטום. 260 מיליון נוסעים (צילום: איחוד האמירויות)
נמל התעופה אל מקטום. 260 מיליון נוסעים (צילום: איחוד האמירויות)

שדה התעופה החדש יהיה גם בין הגדולים בעולם: הוא ישתרע על שטח עצום של 70 קילומטרים רבועים, פי חמש מגודלו של שדה התעופה הענק הנוכחי של דובאי. כל הפעילות של נמל התעופה הבינלאומי הקיים תועבר בשנים הקרובות לנמל החדש.

שדה התעופה יכיל 400 שערי מטוסים ויכלול חמישה מסלולים מקבילים. בשדה יותקנו טכנולוגיות התעופה החדשניות ביותר בעולם שיופעלו לראשונה בשדה החדש. הנמל ימוקם בדרום דובאי, סביבו תוקם עיר שלמה שתכלול דירות, בתי מלון, מרכזי כנסים ומסחר. עבודות הבניה צפויות להסתיים בשנת 2030.

נמלי התעופה העמוסים ביותר בעולם כיום מבחינת תנועת נוסעים הם נמל התעופה הבינלאומי באטלנטה עם 110 מיליון נוסעים בשנה, שדה התעופה הבינלאומי בבייג'ינג עם 101 מיליון נוסעים, נמל התעופה הנוכחי בדובאי עם 90 מיליון נוסעים, השדה בלוס אנג'לס שבארה"ב עם 88 מיליון נוסעים, השדה בטוקיו עם 86 מיליון נוסעים, הנמל בשנגחאי עם 84 מיליון נוסעים ונמל התעופה קנדי שבניו יורק דרכו עוברים 77 מיליון נוסעים בשנה.