גולשים בישראל וברחבי העולם דיווחו הערב (שלישי) על תקלה באפליקציית המסרים המיידיים ווטסאפ. לפי האתר downdetector, המנטר את פעילות האתרים השונים, מרכז התקלה נמצא באירופה אך השפיע על אזורים שונים ברחבי העולם. מרבית התלונות הינן על קושי ההתחברות לשירות ההודעות. כעבור שעה קלה תוקנה התקלה, והאפליקציה הפופולרית שבה לפעול כסדרה.

פייסבוק הודיעה אתמול כי מספר הפעמים שמשתמשי וואטסאפ יוכלו להעביר הודעות (forward) יוגבל, זאת לדבריהם, במטרה להילחם ב"מידע לא נכון ושמועות". לפי הודעת החברה, בפייסבוק יאפשרו לעשות זאת עד חמש פעמים בלבד לכל הודעה.

כזכור, עד היום משתמשי וואטסאפ יכלו להעביר את ההודעות ל-20 משתמשים אחרים או קבוצות על פי ההודעה, שנמסרה מוקדם יותר היום, הצעד יושם לראשונה בהודו, בה הפצה של שמועות באמצעות הרשתות החברתיות אף הוביל לניסיונות רצח ומעשי לינץ'. כעת כאמור, ההגבלה שלא מאפשרת להעביר את אותה ההודעה ליותר מחמישה אנשים תיכנס לתוקף.גרנד ציינה כי "בחצי השנה האחרונה ערכה פייסבוק ניסוי מוגבל בהיקפו, במסגרתו הוגבל מספר האנשים שאליהם ניתן להעביר הודעה קיימת בוואטסאפ". מהחברה נמסר: "וואטסאפ העריכה בזהירות את הניסוי והקשיבה לפידבק של המשתמשים בחצי השנה האחרונה, מגבלת ההעברה הפחיתה משמעותית את העברת ההודעות בכל העולם".

המגבלה תופעל בעבור משתמשים בכל הגרסאות העדכניות של וואטסאפ. עוד נמסר כי "הדבר יעזור לשמור את וואטסאפ ממוקדת בהודעות פרטיות עם אנשי קשר קרובים. נמשיך להאזין למשוב של משתמשים על החוויות שלהם, ולאורך זמן נחפש דרכים חדשות להתמודדות עם תוכן ויראלי". משמעות המגבלה היא, שבכל פעם שמשתמש ירצה להעביר הודעה הוא יוכל לסמן רק חמישה אנשי קשר, ניתן יהיה כנראה לבצע שוב את פעולת ההעברה ולבחור חמישה נמענים אחרים.