ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי (Huawei) השיקה במרכז הכנסים של פריז את את סדרת מכשירי ה- Huawei P30 החדשה,  ה- Huawei P30 וה- Huawei P30 Pro, בעלי המצלמה המתקדמת ביותר שהשיקה החברה עד כה. סדרת ה-P30 החדשה מצוידת בחיישן Huawei SuperSpectrum, עדשת Huawei SuperZoom  אופטית, מצלמתTime of Flight (TOF)  חדשה וטכנולוגיית OIS ו-AIS משופרת לייצוב תמונה. 
ריצ'רד יו, מנכ"ל חטיבת האלקטרוניקה הצרכנית של החברה, אמר באירוע כי: " הסדרה החדשה מהווה פריצת דרך שבאה בעקבות עשרות שנים שהוקדשו לפיתוח טכנולוגיית המצלמות", הוא הוסיף כי "זוהי סדרה המגדירה מחדש את הכללים ותשנה את תפיסת הצילום הנייד על ידי הצרכנים. חידושים כגון חיישן SuperSpectrum ועדשתSuperZoom  מאפשרים לנו להרחיב את גבולות הצילום הנייד ולפרוץ את גבולות צילום הווידיאו, תחום ששקט על שמריו זמן רב מדי. סדרת Huawei P30  תכתיב את הקצב לכמה דורות באים של סמארטפונים".
ה- P30 מגיע בצג בגודל 6.1 אינץ' וה- P30 Pro מגיע בצג בגודל 6.47 אינץ'. גב המכשירים הינו שחור קלאסי ומגיע בשלושה גימורים שונים, שנוצרו בתהליך הזרקת דיו חדש שפיתחה החברה – זריחת ענבר (Amber Sunrise), קריסטל נושם ((Breathing Crystal) ושחר (Aurora). צג ה-Dewdrop FHD+ (2340x1080) נותר חלק למראה גם עם החריץ הזעיר ומספק שטח תצוגה מרבי וחזית סימטרית.

ה-Huawei P30 Pro מצויד במערכת בעלת ארבע מצלמות מתוצרת לייקה (Leica), לרבות מצלמה עיקרית של 40 מגה פיקסל עם חיישן SuperSpectrum Sensor (מאפשר צילום מואר בתנאי חשיכה), מצלמה בעלת זווית רחבה במיוחד ו-20 מגה פיקסל, מצלמת טלפוטו של 8 מגה פיקסל ומצלמתTime-of-Flight (TOF) . המצלמה הקדמית תגיע עם 32 מגה פיקסל המאפשרת לצלם סלפי ברמה שטרם נראתה כמותה.
בנוסף, שימוש בבינה מלאכותית מאפשר למצלמות הקדמית והאחורית לשלב מספר רב של תמונות שצולמו במהירות זו אחר זו ולטייב תמונות סלפי עם חשיפת יתר ותאורה אחורית. באירוע ההשקה הדגימו צילום תקריב של הירח וצילומים נוספים בחשיכה מוחלטת, ללא שימוש בפלאש, שיצאו בהירות וחדות כאילו צולמו במצלמה מקצועית באור יום.


צילום: יח"צ

 
השיפורים הללו משפיעים גם על יכולות צילום הווידאו של המכשירים, חיישן ה-SuperSpectrum מאפשר צילום וידאו מרהיב גם בתנאי תאורה קשים, כך שגם סצנות ליליות יוצאות ברורות, לצד תמיכה בייצוב התמונה בכל מצבי צילום הווידאו, לרבות וידיאו K4 ב-60 פריימים לשנייה, ועדשת הSuperZoom Lens- מאפשרת תמונות תקריב חדות יותר.  במקביל, עורך סרטים המבוסס על בינה מלאכותית יעניק למשתמשים כלים להוספת מוזיקת רקע ואפקטים מיוחדים כגון האצה  קדימה והילוך איטי.
סדרת ה-Huawei P30 מצוידת במעבד Huawei Kirin 980, בטכנולוגיית 7 ננומטר עםDual-NPU  תומך בזיהוי תמונה מהירה יותר. מערכת ההפעלה במכשירים היא EMUI 9.1, הכוללת מערכת קבצים מורחבת לקריאה בלבד (EROFS) המשפרת את מהירות הקריאה של התקן האחסון. בנוסף, טכנולוגיית ה-SuperCharge מאפשרת טעינה מהירה של W40 וסוללת 4,200mAh, לפעולה רציפה ומתמשכת, של למעלה מ-12 שעות עבודה מאומצת ולמכשירים מערכת קירור HUAWEI SuperCool המנהלת את טמפרטורת המכשיר.
ה-P30 וה-P30 Pro מגיעים עם יכולות תקשורת אלחוטית מתקדמות התומכות ב-Dual SIM ובקישוריות VoLTE. מאפיינים ספציפיים עשויים להשתנות בהתאם לזמינות אזורית.
מכשיר ה-P30 Pro יהיה זמין בגרסת 256GB עם 8GB RAM במחיר מומלץ של 3,999 שקלים, ובגרסת 128GB עם 6GB RAM במחיר מומלץ של 3,499 שקלים. מכשיר ה-P30 יהיה זמין בגרסת 128GB עם 6GB RAM במחיר מומלץ של 2,899 שקלים.
במבצע מיוחד לתקופת ההשקה, לרוכשים מכשיר P30 Pro או P30 יקבלו במתנה את שעון ה- Watch GT, מבצע זה יהיה זמין אצל המשווקים המורשים. יש לציין כי המכשירים החדשים, כולל ה-P30 LITE בעלות של 1,599 שקל, זמינים החל מהיום ברשת באג בפריסה ארצית.
הכתב היה אורח מטעם וואווי בפריז.