הודו שיגרה היום (שני) את החללית "צ'נדריאן 2", ששיגורה היה אמור להתרחש בשבוע שעבר, אך נדחה בשל תקלה טכנית שסיכנה את הצלחתו. "החללית מוכנה כדי לקחת מיליארדי חלומות לירח", הדגישו בסוכנות החלל במדינה, והודו לאנשים שתמכו בהם לאחר דחיית השיגור, פחות משעה לפני שהיה אמור להתבצע. על פי ההערכות, במידה והמסע של "צ'נדריאן 2" יצליח, היא אמורה ללכוד את הירח בעוד כחודש וחצי, ולנחות עליו ב-6 או ה-7 לספטמבר.
כזכור, החללית היתה אמורה להיות משוגרת בלילה שבין ראשון לשני בשבוע שעבר, בסביבות השעה 00:21 (שעון ישראל) אך הדבר התבטל בשל כשל טכני. לדברי הסוכנות, התקלה אותרה כשעה לפני ההמראה המתוכננת לירח. החללית היתה אמורה להיות משוגרת כ-11 שנה לאחר שיגור "צ'נדריאן 1", ובסוכנות קיוו כי היא תשפר את מעמדה של המדינה בשוק החלל הבינלאומי, ותכין אותה להפיכתו למסחרי. הצלחת השיגור אמורה היתה להפוך את הודו למדינה הרביעית, אחרי ארצות הברית רוסיה וסין, שתבצע נחיתה "רכה" של גשושית על הירח.

כזכור, זו הפעם השלישית בחצי השנה האחרונה שמדינה מנסה לשגר גשושית במטרה שזו תנחת על הירח. קדמו לה הגשושית צ'אן 4 הסינית, שנחתה בתחילת השנה בצד האפל של הירח, והחללית בראשית שהתרסקה על הירח באפריל האחרון. השיגור של החללית, שעלותה הכוללת של המשימה עומדת על למעלה מעשרה מיליאדר רופי (שהם כ-146 מיליון דולרים) והוא היה אמור להתבצע ממרכז החלל סאטיש דאוון שבדרום מזרח המדינה.