סמסונג הודיעה היום (חמישי) כי הסמארטפון המתקפל הראשון שלה, גלקסי פולד, יגיע לשווקים נבחרים בספטמבר, לאחר תיקון התקלות שנתגלו בו. בסמסונג הסבירו כי בחודשים האחרונים הם שיפרו את העיצוב של המכשיר, בעיקר בכל הנוגע למסך המתקפל - שהיווה נקודת התורפה שלו. "לקחנו את הזמן כדי לבחון מחדש את עיצוב המוצר, לבצע את השיפורים הנדרשים ולהריץ בדיקות קפדניות", הסבירו בחברה, שהפיצה תמונות של המכשיר בגרסתו החדשה, הכוללת כמה קלים בעיצוב.
השינויים העיקריים שבוצעו: שכבת המגן של המסך הורחבה עד למעבר לשוליים, על מנת להבהיר למשתמשים שמדובר בחלק ממבנה המסך ולא במגן מסך שיש להוריד, החלק העליון והחלק התחתון בציר של המסך חוזקו באמצעות חסמים שימנעו מחלקים חיצוניים לחדור למנגנון הקיפול ומתחת למסך המתקפל נוספו עוד שכבות של מתכת, במטרה להגן עליו. בנוסף, הוקטן הרווח שבין ציר המסך לגוף המכשיר.

הגב של המכשיר. צילום: סמסונג
עוד הודיעו בחברה כי ביצעו אופטימציה לאפליקציות ולשירותים נוספים כך שיתאימו למכשיר המתקפל. כאמור המכשיר אמור לצאת לשוק בסמוך למייט X של וואווי, שהיה אמור לצאת בחודש שעבר אך נדחה כדי להריץ בדיקות נוספות. 

כזכור, המכשיר היה אמור לצאת בסוף אפריל, אבל בעיות שהתגלו ביחידות שנשלחו לעיתונאים ימים ספורים לפני ההשקה הובילו לדחייה. המחיר נותר ללא שינוי ועומד על 1,980 דולר.