זוכי פרס נובל לכימיה לשנת 2019 הם ג'ון ב' גודאינף הגרמני, מ' סטנלי וויטינגהאם הבריטי-אמריקאי ואקירה יושינו היפני, שפיתחו סוללת ליתיום-יון נטענת מחדש, כך נמסר הי ם(רביעי) מוועדת הפרס. בהודעה נכתב: "סוללות ליתיום-יון שינו מהקצה לקצה את חיינו ונעשה בהן שימוש בכל מקום, מטלפונים ומחשבים ניידים ועד למכוניות חשמליות. באמצעות עבודתם, חתני פרס הנובל לכימיה של השנה הניחו את היסודות ליצירת חברה אלחוטית ונטולת דלקים מאובנים".
הזכייה בנובל כוללת גם פרס כספי בסך 9 מיליון כתרים, השווים ל-918 אלף דולר, מדליה מוזהבת ותעודה. הם יקבלו את הכבוד במהלך טקס שייערך ב-10 בדצמבר בשטוקהולם, ביום השנה למותו של אלפרד נובל בשנת 1986, יחד עם חמישה זוכי פרס נובל נוספים. גודאינו, בן 97 מגרמניה, הוא הזוכה המבוגר ביותר בתולדות הפרס היוקרתי. הפרופסור להנדסה מאוניברסיטת טקסס, שהוביל את פיתוח הסוללות הליתיום-יון, קטף את התואר מידי ארתור אשקין, זוכה פרס הנובל לפיזיקה בן ה-96 שנחשב עד כה לחתן הפרס המבוגר ביותר. בתחתית הרשימה נמצאת מלאלה יוספזי, שקיבלה פרס נובל לשלום בשנת 2014, כשהיייתה בת 17 בלבד.
שני הזוכים הנוספים הם יושינו בן ה-71 מחברת "אשאי קאסיי" ואוניברסיטת טוקיו וכן סטנלי, פרופסור לכימיה בריטי-אמריקני בן 77 מאוניברסיטת בינגהאמטון. "המחקר שבו עסקתי יותר מ-30 שנים עזר לקדם את האופן שבו אנחנו מאחסנים ומשתמשים באנרגיה ברמה בסיסית, ותקוותי היא שההכרה שקיבלתי תסייע לעתיד האנרגיה של האומה לזהור באור הנחוץ לה", מסר סטנלי בהודעה מטעם האוניברסיטה שבניו יורק. הוא הוסיף כי הוא מודה לכל כך הרבה אנשים, שהוא אינו יודע מאיפה להתחיל.

יושינו סיפר כי לאורך השנים פיתחו המדענים ידידות בגלל מחקריהם, ועכשיו הם הרבה יותר משותפי מחקר בלבד. על גודאינו, שאותו הוא מבקר כמעט מדי שנה בטקסס, אמר: "בשבילו אני כמו הבן שלו. הוא דואג לי טוב מאוד".