פותח חזית: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי) את חברת אפל, לאחר שזו סירבה לבקשת ה-FBI לסייע בפריצת מכשירי האייפון השייכים למוחמד סעיד אלשמרי, טרוריסט סעודי שרצח שלושה אנשים בבסיס של חיל הים האמריקני בפנסקולה שבפלורידה בחודש שעבר. כאמור לדברי גורמים בממשל האמריקאי, האירוע המדובר נחשב כעת כאירוע טרור. 

"אנחנו עוזרים לאפל כל הזמן בנושא המסחר, ובסוגיות נוספות, והם מסרבים לפתוח את הטלפונים בהם עשו שימוש רוצחים, סוחרי סמים ועבריינים אחרים. הם חייבים לפעול למען המדינה שלנו", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. 


פניית הנשיא מתפרסמת לאחר שהתובע הכללי של ארה"ב , וויליאם בר, קרא אמש לענקית הטכנולוגיה לסייע בפתיחת שני מכשירי אייפון ששייכים לטרוריסט הסעודי שרצח שלושה אנשים בבסיס של חיל הים האמריקני בפנסקולה שבפלורידה. לדבריו, זה מצב שמדגים בצורה מושלמת למה קריטי שהציבור יוכל לקבל גישה לראיות". בהמשך מסיבת העיתונאים אמר: "אנו קוראים לאפל ולחברות טכנולוגיה אחרות לעזור לנו למצוא פתרון על מנת שנוכל להגן טוב יותר על חייהם של האמריקאים ולמנוע התקפות עתידיות".
 
באפל התייחסו לפרסומים וציינו כי הם מספקים את המידע הרלוונטי לרשויות החוק בארה"ב, וכי הם הם עובדים איתם באופן שוטף. עוד נמסר: "הצוותים שלנו עובדים מסביב לשעון על מנת לספק להם את המידע שברשותנו. אנו ממשיכים לעבוד עם ה-FBI, וצוותי ההנדסה שלנו לאחרונה סיפקו להם סיוע טכני נוסף. נפעל ללא לאות כדי לעזור להם לחקור את ההתקפה הטרגית הזו על מדינתנו".

טראמפ ומנכ"ל אפל טים קוק נפגשו לא פעם ויש המגדירים את מערכת היחסים ביניהם כטובה. בספטמבר האחרון הודיעה אפל כי תייצר את מחשבי המקבוק פרו שלה במפעל בטקסס, שם ייצרה את הדגמים הקודמים, ולא בסין. ההודעה פורסמה ימים ספורים לאחר שהרשויות בארצות הברית אישרו עשר מתוך 15 בקשות לפטור ממכס שהוגשו על ידי החברה וכן ארכה על פטור מסוים על חלקי מחשבים. כמו כן, הם אף הגישו לרגולטור בקשה לוותר על מכסים על השעונים החכמים המיוצרים בסין, על רכיבים של האייפונים ועל מוצרים נוספים. כאמור מראשית כהונתו, טראמפ הפך את חיזוק הייצור האמריקאי לאחת מהמטרות החשובות ביותר עבורו. פעמים רבות הוא הפעיל לחצים פומביים, בין היתר באמצעות ציוצים שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, על חברות שונות כדי שאלה יעבירו את המפעלים שלהן בחזרה לארצות הברית. במקביל, כחלק ממלחמת הסחר הוא הטיל מכסים רבים על סין, כעונש על כך שלדבריו הם נהגו בצורה לא הוגנת כלפי החברות האמריקאיות.