מתחרה בטלגרם: האתר WABetaInfo הידוע בשל הפרסומים שלו אודות עדכונים ושינויים שונים באפליקציית וואסטאפ, פרסם כי בחברה בוחנים אפשרות להפעלת אותו החשבון בארבעה מכשירים שונים במקביל, והאפליקציה תגיע גם למכשירי אייפד. על פי הדיווח, ממשק ההתחברות לגרסת האינטרנט של וואטסאפ יוחלף במסך "מכשירים מחוברים" (Linked Devices). עם זאת, באתר הדגישו כי עדיין לא ברור האם ומתי העדכון ייצא לשוק.

כזכור, כל משתמש יכול להיות מחובר למכשיר אחד בלבד, ולעשות שימוש בוואטסאפ ווב במחשב אחד בלבד. כיום, במידה ותנסה להתחבר בעזרת מכשיר שפתוח בחלון אחר, התוכנה תבקש ממך לבחור באיזה מהמקומות להשתמש במכשיר. גרסת האינטרנט של וואטסאפ הקיימת כיום שולפת כיום את ההודעות מהמכשיר הסלולרי כשהן לא מוצפנות, זאת רק כאשר המכשיר דלוק. שינוי שיאפשר התחברות למספר מכשירים ידרוש מהחברה לשנות את דרכי הפעולה שלה, וכן את אופן אחסון היסטורית השיחות, כדי שהן יוכלו לעבור בין המכשירים, תוך שמירה על ההצפנה מקצה לקצה שקיימת כיום בפלטפורמה.

העדכון בוואטסאפ (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)העדכון בוואטסאפ (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)

העדכון בוואטסאפ (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)העדכון בוואטסאפ (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)

ייתכן שהצעד יגביר את התחרות מול "מסנג'ר" של פייסבוק, שאינה מוצפנת מקצה לקצה. בימים האלה חברת האם - פייסבוק - מנסה להגביר את המשיכה אל המסנג'ר, והשיקה אפשרות בשם "App Lock", המאפשרת לנעול את ההודעות שלכם בעזרת מנגנון זיהוי הפנים של המכשיר. כמו כן, דווח כי ייתכן שבקרוב שתי הפלטפורמות יתקשרו זו עם זו, כך שתוכלו לשלוח הודעת וואטסאפ היישר מאפליקציית מסנג'ר.