טיקטוק הודיעה היום (רביעי) כי תשנה את הגדרות חשבונותיהם של משתמשים בני 13-15, והם יוגדרו מעתה פרטיים כברירת המחדל. המשמעות היא, שבחשבונות הללו (שמוגדרים "פרטיים"), רק חברים שאושרו על ידי בעלי החשבון יוכלו לצפות בסרטונים שהוא או היא יוצרים.

בפטפורמה הדגישו כי "השינוי נובע מתוך הגישה הכוללת בה נוקטת טיקטוק השואפת להבטיח שחברי הקהילה הצעירים יותר יוכלו להחליט באופן אקטיבי האם הם רוצים לפתוח את החשבון שלהם לעיני הציבור ולבצע בחירות מושכלות לגבי התוכן שהם בוחרים לשתף, ועם מי הם בוחרים לשתף אותו".

השינויים החדשים:

  • צמצום אפשרויות תגובה ל'חברים' או 'אף אחד'; האפשרות של 'כולם' תוסר
  • שינוי הגדרות סרטוני דואט וסטיץ' כך שחברי קהילה אחרים בטיקטוק לא יוכלו להשתמש בתוכן שנוצר על ידי חברי קהילה בני 13-15
  • עבור חברי קהילה בני 16-17 הגדרה זו תצטמצם ל'חברים בלבד'
  • מעתה יהיה ניתן להוריד סרטונים שנוצרו על ידי חברי קהילה בני 16 ומעלה בלבד
  • ההגדרה "הצע את חשבונך לאחרים" תעבור מעתה למצב כבוי כברירת מחדל
  • בני 13-15 יוכלו להפוך את חשבונם לציבורי באופן יזום
  • כל השינויים תקפים למצטרפים חדשים וגם לחברי הקהילה הקיימים

שינויים אלה מתווספים לעדכונים האחרונים של טיקטוק בתחום בטיחות ופרטיות כגון הגבלת שליחת הודעות ישירות וקיום שידורים חיים לחשבונות של בני 16 ומטה וכן הגבלת קנייה, שליחה וקבלה של מתנות וירטואליות למשתמשים בני 18 ומטה. כמו כן, לאחרונה הודיעה טיקטוק  על הרחבת פונקציית בקרת ההורים  המאפשרת שליטה גדולה יותר בחוויית המשתמש של ילדיהם או החשבונות המקושרים לחשבונם. 

איליין פוקס, ראש מערך הפרטיות, טיקטוק אירופה: "בכל הקשור להגנה על חברי הקהילה שלנו ופרטיותם, אף פעם אי אפשר לומר 'הגענו ליעד'. ההשקעה שלנו בנושא החשוב הזה לא תיעצר כאן ואנו נמשיך להרחיב ולשכלל את המדיניות שלנו בנושא. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רגולטורים ומומחים בתחום בטיחות השימוש ברשת ומשקיעים בטכנולוגיה ובחינוך הצוותים שלנו כדי שטיקטוק תישאר מקום בטוח בו כולם יכולים להביע את היצירתיות שבהם.