אפליקציית המסרים המיידיים WhatsApp עובדת על מספר פיצ'רים חדשים שישוחררו בקרוב, ובהם פונקציה חדשה הנקראת "קהילות", כך פורסם היום (שישי) באתר WABetaInfo. הפונקציה נמצאת עדיין בשלבי פיתוח, אך לאחר מכן צפוי להיות זמין הן לאנדרואיד והן לiOS, כאשר לא נקבו בתאריך מדויק.

במה מדובר? השם אמנם יכול להעלות על הדמיון מגוון אפשרויות, אך על פי הדיווח, מדובר ב"הרחבת סמכויות" מנהלי קבוצות הווטסאפ (אדמינים) שיקבלו שליטה רחבה יותר בקבוצות ואף יוכלו ליצור קבוצות בתוך הקהילה, תוך שיפור הכלים הניהוליים כך שניתן יהיה לפעול בצורה מיטבית. 

הפיצ'ר החדש של WhatsApp (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)הפיצ'ר החדש של WhatsApp (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)

כפי שניתן לראות בצילומי המסך, ניתן יהיה ליצור מעין "צ'אט קהילתי", מזכיר את הצ'אט הקבוצתי שיש כרגע, אך נראה כמו מעין הכלאה בינו לבין רשת חברתית. גם האייקון מעט השתנה.

הפונקציה צפויה לאפשר למנהלים לשלוח הודעות בצ'אט הקבוצתי ויוכלו לקבץ תתי קבוצות הקשורות באותה קבוצה. לדוגמא, סטודנטים בתואר שיפתחו קבוצה משותפת יחשבו כ"קהילה", וכל כיתת הוראה נפרדת תהא קבוצה, השייכת לאותה קהילה. הקהילה תציע כלים שונים למנהליה, אך מכיוון שמדובר עדיין בשלב הפיתוח, הכלים המתקדמים עדיין אינם ידועים.

הפיצ'ר החדש של WhatsApp (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)הפיצ'ר החדש של WhatsApp (צילום: צילום מסך מתוך Wabetainfo)

השבוע דיווחנו על שיפור חדש שיחול מרגע כניסתו של העדכון הבא (במכשירי אנדרואיד תחילה): החיבור לרשת המסרים יתבצע לא רק בתיווכו של הטלפון הנייד בו מותקנת האפליקציה, ויהיה ניתן להישאר מחובר לוואטסאפ גם דרך המחשב או הטאבלט אליו המשתמש מחובר לאחר שסרק את קוד ה-QR. המשמעות: ניתן יהיה לגלוש בוואטסאפ בלי אינטרנט בטלפון.